Česko U16
Úterý 10.10.2023, 17:00 • Red Bull Akademie, Salcburk • Reprezentace do 16 let

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:21:00)

Střely na branku: 26 – 29 (10:8, 10:13, 6:8).

Česká reprezentace do šestnácti let začala dvojzápas proti starším hráčům ze salcburské akademie výhrou. Úvod utkání tomu zdaleka nenapovídal. Češi rychlostně nestíhali a v osmé minutě prohrávali 0:2. Zvrat nastal mezi 16. a 27. minutou. Razýmovi svěřenci dali z nevelkého počtu šancí čtyři góly v řadě a otočili stav na 4:2. O tento dvoubrankový náskok na přelomu 2. a 3. třetiny Češi přišli, ale Huk se Slováčkem ho v kooperaci se zlepšenou obranou získali zpět.

59:58
    Ještě jedno vyloučení Salcburku pramenící z velké frustrace Mattea Schrotha. Domácí obránce najel do Švancara, v dohrávce souboje se zbavil jeho vypadené hokejky a pak se nezapomněl hrubě obořit na rozhodčího, za což dostal osobní trest.
    58:12 Jakub SLOVÁČEK - 4:6

58:12
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    Další pokus už měl gólové parametry a česká reprezentantce již má vítězství na dosah! Na základě Slavíkovy krátké přihrávky zpoza branky Windhofer nestačil na rychlé zakončení z malé vzdálenosti od JAKUBA SLOVÁČKA. Asistence: Lukáš Slavík, Vojtěch Hora.

57:25
    Nyní už se to povedlo a málem z toho byla i uklidňující branka. Slavík si vyměnil přihrávky se Slováčkem a bekhendovým centrem našel Ryšavého, který vypálil do tyče.

57:03
    Ještě to budou krušné minuty pro českou šestnáctku. Hráčům v bílém se opakovaně nedaří dostat puk přes střední pásmo.

56:36
    Robustní útočník Pepino Langmeier zavezl puk do útočného pásma, jenže kvůli posouzenému ofsajdu musel snahu o vyrovnání vypustit.

55:51
    Zašlapování puku u mantinelu Čechům vyhovovalo, jenže pak se zbytečně postarali o zakázané uvolnění.

54:59
    Češi se ubránili tlaku, aniž by dovolili střelu na Charváta. Na útočné polovině se jim ale udržet nepovedlo.

53:56
    Hra je teď plná nepřesností a drobných chybek. Tomek nyní byl v souboji na modré vtlačen do ofsajdu.

53:00
    Simovic sáhl do střely Bělohorského a zpomalený puk sotva proťal koncovou čáru vedle Windhoferovy branky.

52:15
    Jakub Vaněček se zapojil do ofenzivy, ale v levém kruhu vymyslel jen neškodný hybrid mezi střelou a přihrávkou.

51:56
    Nepovedená přechodová fáze vyústila v icing Čechů, kteří se po skončení oslabení nemohou dostat do tempa.

50:45
    Jednomu z českých beků utekl puk na útočné modré. Domácí si v rychlém brejku nevyhověli i kvůli zlému zpracování Langmeiera.

49:33
    Česko v plném počtu.

49:26
    Pohle promáchl přihrávku do pravého kruhu. Domácí zabránili vyhození, u hrazení kotouč opět vybojovali a předložili ho na protější stranu na Kesslera, jehož volej Charvát zneškodnil.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 1. Kessler (Pohle), 8. Kaufmann (Pohle, Kessler), 39. Hutzinger (Langmeier, Kaufmann), 44. Warnecke (Kessler, McGovern) – 16. Bělohorský (Tomek, Vaněček), 17. Švancar (Slováček), 24. Slavík (Hrček), 27. Tomek (Hrček, Kamas), 46. Huk (Studnický), 59. Slováček (Slavík, Hora)

EC Red Bull Salzburg U18: Windhofer (Kaiser) – Warnecke (C), Wijacki, Schroth, Bärnthaler, Simovic, Koller (A) – Kessler, Langmeier, Pohle, Hutzinger, McGovern (A), Strainovic, Heimel, Kaufmann, Wotschiski.
    Trenér: Antti Aarnio

Česko U16: Charvát (Láryš) – Hora, Kamas, Vaněček, Reisenecker, Skyba, Zmrhal, Studnický (A), Cífka – Bělohorský, Tomek (A), Slavík, Švancar, Huk, Hrček (C), Kerbler, Brzák, Vondruška, Matějka, Slováček, Ryšavý.
    Trenér: Milan Razým

Rozhodčí: Wiggins – Dummermuth-haas, Just