Carolina – Ottawa 5:3 (kon.) | Toronto – Montreal 6:5 (1:0 po s.n.) | Boston – Chicago 3:1 (kon.)
Los Angeles – Colorado 2:5 (kon.) | Calgary – Winnipeg 5:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 8:1 (kon.)

David Kämpf (TOR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:08
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:25

1. Auston Matthews (TOR) 3+0
    2. Mitchell Marner (TOR) 0+1
    3. Alex Newhook (MTL) 2+0 (04:20:29)

První zápas Toronta a Montrealu v nové sezoně nabídl skutečnou lahůdku. K vidění byla spousta gólů, zvratů, napínavé prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy. Šťastnější z ledu odchází nakonec domácí, kteří sice prohrávali ve třetí třetině už 3:5, ale povedlo se jim zásluhou Austona Matthewse vyrovnat a následně strhnout vítězství na svou stranu v nájezdech. Toronto zvítězilo 6:5 a zapisuje první vítězství v nové sezoně.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězné branky je MITCHELL MARNER.
    Kirby DACH

3. série
    1:0
    A jelikož Kirbyho Dacha Samsonov vychytal, slaví Toronto vítězství!
    Mitchell MARNER

3. série
    1:0
    Marner je prvním úspěšným střelcem! Před Allenem zamíchal pukem a zakončil do pravého horního rohu!
    Cole CAUFIELD

2. série
    0:0
    Ani Caufield se neprosadil, Samsonov svým betonem odrazil puk do strany.
    Auston MATTHEWS

2. série
    0:0
    Matthews zkusil střelu zápěstím k levé tyči, brankář úspěšně zasahuje.
    Nick SUZUKI

1. série
    0:0
    Suzuki naopak nevyzrál na Samsonova. Jeho nájezd postrádal energii a myšlenku.
    William NYLANDER

1. série
    0:0
    William Nylander si položil brankáře, nicméně po jeho objetí trefil tyčku.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Caufield to zkusil ještě jednou z levé strany, ale jeho pokus byl sražen bruslí Liljegrena do ochranné sítě.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Gregor (Klingberg), 35. Matthews (Marner, Tavares), 40. Nylander (Klingberg, Tavares), 56. Matthews (Tavares, Rielly), 59. Matthews (Nylander), rozh. náj. Marner – 4. Evans, 22. Newhook (Slafkovský, Dach), 45. Caufield (Matheson, Suzuki), 46. Newhook (Xhekaj, Dach), 52. Ylönen (Harvey-Pinard)