Kometa Brno – Přerov 8:2 (kon.) | Poruba – Mountfield HK 4:3 (2:0 po s.n.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Kladno – Tábor 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 2:1 (po pr.) | K. Vary – Sparta 10:0 (kon.)
Jihlava – Olomouc 5:1 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
HC Tábor
Pondělí 23.10.2023, 16:45 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Rytíři doma prohráli s Táborem, v souboji celků z chvostu tabulky, poměrem 4:2. Hosté se dostali do vedení díky Strachotovi, který v první minutě dostal se štěstím puk do branky Voráčka. Kladno se ale nevzdalo a už ve 14. minutě se prosadil Beran. No a pro hosty bylo ještě hůře jejich laxnost totiž potrestal Valuš v 17. minutě. Slívko zajistil Kohoutům druhou branku, ve 23. minutě totiž skóroval ve vlastním oslabení. Jenže pak oba celky střelecky utichly a poté kralovali gólmani. To platilo až do 56. minuty, když dostal Kohouty do vedení Pánek, který zakončoval na zadní tyčce do prázdné klece. O třech bodech pro hosty definitivně rozhodl brankou do prázdné klece v samotném závěru Robin Šustík. (18:51:25)

59:38
    Kohouti se dostali na touš a nikam nespěchají.
    59:25 Robin ŠUSTÍK - 2:4

59:25
    Tábor právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. ROBIN ŠUSTÍK dobře napadal hráče Kladna, kterému sebral puk a pak jej poslal do opuštěné branky domácího týmu. Bez asistence.

59:09
    Robin Mohyla (Tábor) upadl při střele, ale Kohouti nabídnuté šance nevyužili a zahráli jenom na icing.

58:53
    Kladno ztratilo, ale Kohouti zahráli jenom na zakázané uvolnění.

58:36
    Branka Kladna je prázdná, Adam Voráček (Kladno) je na střídačce.

58:36
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

58:06
    Dva hráči se střetli na modré Kohoutů, ale hraje se dál.

57:53
    Ondřej Slívko (Tábor) se dostal na puk za brankou Kladna a dobře tahá čas.

57:26
    Matěj Slabý (Tábor) přerušil na levém mantinelu akci Kladna.

56:53
    Kladno mělo touš dvacet vteřin v pásmu hostů, ale opět tomu chybělo zakončení.

56:29
    Václav Svoboda (Tábor) skončil na ledě po dalším nevybíravém zákroku. Hra je přerušena.

56:15
    Ofsajd zastavil snahu Kladna.

56:09
    Adam Suchan (Tábor) poslal puk od modré na branku Kladna a Kohouti mohli střídat.

55:55
    Vylučovat se ale nebude.

55:55
    Moustafa drží puk po nahození od mantinelu. No a nyní na ledě propukly emoce.

55:50
    Ondřej Polášek (Kladno) ujel po levé straně a dostal přihrávku na vrcholu kruhu, jenže pálil jenom do Moustafy.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 14. D. Beran I (B. Novák, Polášek), 17. Valuš (Kulich) – 2. Strachota (S. Pánek, V. Mašek), 23. Slívko (V. Svoboda, Špaček), 56. S. Pánek (V. Svoboda, Kostka), 60. Šustík

Rytíři Kladno: Voráček (D. Šrámek) – Hausner, Borkovec, Müller (A), Krása, Dörfl, Háž, Raulič – Klempíř, Rambousek, Pytlík (C) – D. Beran I (A), B. Novák, Polášek – Valuš, Kulich, T. Kozák – V. Trojna.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Tábor: Moustafa (Brož) – Bačo, Rob. Mohyla, Pufr, V. Mašek, J. Ryšavý, Špaček, J. Šťastný – Strachota, Suchan, S. Pánek – Rizák, Kostka, Pícha – V. Svoboda, Šustík, Slívko – Slabý.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Tomáš Battěk – Patrik Goltsch, Václav Kubíček