Detroit – Calgary 6:2 (kon.) | Anaheim – Boston 1:3 (kon.)
Anaheim Ducks
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Boston Bruins
Pondělí 23.10.2023, 02:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Boston Bruins vyhrává tento zápas 3:1, dokázal duel otočit a překlopit na svou stranu. Dva premiérové góly v NHL dal Matthew Poitras. David Pastrňák dnes nebodoval. (05:21:58)

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:32
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:46
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 09:53

1. Matthew Poitras (BOS) 2+0
    2. Pavel Mintjukov (ANA) 0+0
    3. Linus Ullmark (BOS) 32 zákroků

59:40
    Matthew Poitras pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář.

59:40
    Domácí se nedokázali osvobodit vyhozením.

Boston právě vstřelil branku!
    Domácí celek dává gól, nyní se dokázal prosadit střelou do prázdné branky BRAD MARCHAND. Asistence: Charlie Coyle.

57:20
    Domácí hrají v šesti.

57:09
    Radko Gudas pálil, Linus Ullmark kryje pokus. Komerční přestávka.

55:07
    Ducks se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

54:40
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Hostující celek otočil vývoj zápasu a nyní vede.

53:38
    Nyní se hraje rychle a souboje o kotouč jsou především ve středním pásmu.

52:32
    Domácí se dostali do zakončení, ale Benoit-Olivier Groulx minul branku.

52:12
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, tento styl hry vyhovuje více hostujícímu celku.

51:00
    Hostující celek nyní diktuje tempo hry, hraje aktivně a tlačí se do zakončení.
    50:20 Matthew POITRAS - 1:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 46. McTavish (R. Strome, Vatrano) – 47. Poitras (Geekie, Mitchell), 51. Poitras (DeBrusk, McAvoy), 58. Marchand (Coyle)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler, Vaakanainen, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Groulx, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
    Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Mitchell, Shattenkirk – Marchand, Zacha, Pastrňák – DeBrusk, Poitras, Geekie – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – Lauko, Beecher, P. Brown.