North wings Ústí – Engineers Prague 3:6 (kon.) | BO Ostrava – Riders Univerzita Pardubice 9:3 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
9:3 (2:0, 3:1, 4:2)
Riders Univerzita Pardubice
Pondělí 23.10.2023, 20:30 • Ostrava, Multifunkční hala • Univerzitní liga ledního hokeje • 5. kolo

Tým BO Ostrava Vítkovice Steel doma vyhrál nad celkem Riders Univerzita Pardubice 9:3. Domácí dostal do vedení Filip Byčkov, který se prezentoval skvělým blafákem v 10. minutě. Dvoubrankový náskok zajistil BO David Sysala o dvě minuty později po šťastném odrazu od brusle brankáře. Střelecký účet druhé dějství otevřel Marek Kovalski, který se prosadil po úniku při přesilovce domácích. V polovině utkání přidal čtvrtý korálek Martin Kubík, ten propálil Novotného bekhendem. Pátá odbila v Ostravě ve 33. minutě, to pálil do černého opět Martin Kubík, tentokrát ale volil bekhend. No a v samotném závěru dostal hosty po pěkné individuální akci po levé straně na střeleckou listinu Lukáš Hebek, ten ostrý projektil umístil nad rameno bezmocného gólmana. Brankové hody pokračovaly i ve třetí dvacetiminutovce. V jejím úvodu se prosadil Patrik Mikula pumelicí, 6:1. Ostravané ale neměli dost, v 52. minutě propálil brankáře nikým neatakovaný David Sysala. Chvíli po něm prostřelil všechno, co mu stále v cestě Radek Pilný. Jenže domácí odpověď přišla po necelé minutě, Vojtěch Tomsa pálil sám z osy hřiště, 8:2. Riders se vrhli do útoku a byli za svou aktivitu odměněni, Ondřej Šťastný si vyměnil černou gumu s parťákem a pálil do odkryté branky. Skóre zápasu uzavřel po střele z osy hřiště Vojtěch Tomsa, 9:3. (23:00:29)

59:56
    Kopecký nezpracoval, ale pro BO už vypršel čas.

59:27
    Ostrava dostala touš za branku Riders, hosté mají možná poslední útok.

59:16
    Martin Kubík si na buly pomohl přikopnutím, to se bude potřetí opakovat.

59:13
    Riders mají přesilovku a na ledě je první lajna.

59:13
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Béreš – 2 min., držení hole.

59:07
    Riders vyhodili do středního pásma.

58:54
    Právě Béreš se dostal poté ke střele z mezikruží, ale nepřekonal brankáře Novotného.

58:37
    Béreš ukázal rychlé nohy a nebude to zakázané uvolnění.

58:17
    Mikula nahodil před bránu, ale jeho parťák trefil jenom hruď gólmana Novotného.

57:55
    Pohl si pomohl hákováním, ale vylučovat se už nebude.

57:29
    Riders jsou v pásmu BO a rozevírají útočný deštník.

57:18
    Štohanzl to zkusil od modré, jenže Daňa vyčapal tečované nahození. Bude se vhazovat po levici brankáře BO.

56:49
    David Sysala hledal nalevo volného parťáka. Jenže Marek Kovalski si touš v plné jízdě nezpracoval.
    56:25 TOMSA - 9:3

56:25
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
    Kubík ujel ve dvojici se svým parťákem. VOJTĚCH TOMSA jel sám na ose hřiště a prostřelil Novotného mezi betony. Asistence: Martin Kubík.

56:01
    Gřesík měl volný prostor, ale nadvakrát neprostřelil hradbu těl.

55:36
    Daňa nadvakrát vyčapal střelu Pilného.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 10. Byčkov (Kubík), 12. Sysala (Gřešík), 23. Kovalski (Gřešík), 30. Kubík (Tomsa, Zapletal), 33. Kubík (Zapletal), 44. Mikula (Pohl, Spurný), 52. Sysala (Bernát), 54. Tomsa (Kubík), 57. Tomsa (Kubík) – 40. Hebek (D., Šťastný), 53. Pilný (Stolín), 55. Štastný (Novotný)

BO Ostrava Vítkovice Steel: Daňa (Halouzka) – Dvořák, Gřešík (C), Spurný, Paclík, Šmatelka, Zapletal, Zajíc – Sysala (A), Kovalski (A), Adamczyk, Byčkov, Bernát, Pohl, Béreš, Paško, Mikula, Plánka, Tomsa, Kubík, Hepnar.
    Trenér: Jan Dětský

Riders Univerzita Pardubice: Novotný (Sodomka) – Lenoch, Kopecký D., Kopecký J, Štohanzl, Vacek (C), Frühbauer, Pražák (A) – Novotný, Kopecký, Vinkler, Hebek (A), Voldán, Pilný, Stolín, Šťastný, Skryp.
    Trenér: Martin Šejba

Rozhodčí: Václav Šutara – Michal Vengřín, Filip Návrat