Washington – Toronto 1:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Carolina 3:0 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Florida – San Jose 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:7 (kon.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Boston 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 7:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 2:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 6:3 (kon.)

Střely na bránu: 36 – 27 | Přesilová hra: 1/7 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 14

Hokejisté Anaheimu vítězí nad Columbusem 3:2 po prodloužení a připisují si druhou výhru v sezóně! Velkou zásluhu na ni má také český brankář Lukáš Dostál. Ten sice možná mohl chytat druhý domácí gól, ale jinak předvedl 34 úspěšných zákroků a také měl svou klec dobře postavenou.

Domácí v základní hrací době dvakrát vedli. Na přesilovkovou trefu Emila Bemströma z první třetiny odpověděl ve 36. minutě Ryan Strome. V 50. minutě zaskočil Dostála poměrně nenápadnou střelou přes obránce Adam Fantilli, ovšem v čase 56:13 srovnal ranou mezi betony Brett Leason. V prodloužení měly šance oba celky, například domácí Werenski trefil tyčku. Nakonec však rozhodl útočník Kačerů Frank Vatrano, jenž nepohrdl samostatným únikem.

62:20 Frank VATRANO - 2:3

62:20
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté dnes zvítězí! Benoit-Olivier Groulx poslal do úniku FRANKA VATRANA, který se prosadil střelou nad Merzlikinsovu vyrážečku. Asistence: Benoit-Olivier Groulx.

61:42
    Nyní hosté přečíslili soupeře. Situaci zakončoval z mezikruží Sam Carrick, jehož střela byla sražena mimo hřiště.

61:13
    Troy Terry jel sám na Merzlikinse, který jeho střelu zachytil do lapačky!

60:52
    Zach Werenski trefil levou tyčku Dostálovy branky!

60:40
    Jako první ale zahrozili hosté. Střela Terryho minula pravou tyčku.

60:11
    Adam Fantilli vyhrál buly a domácí jsou tak na úvod prodloužení v držení puku.

60:01

Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jednom gólu. Columbus šel v 50. minutě podruhé do vedení, když Adam Fantilli překvapil Lukáše Dostála střelou přes obránce. Ducks však v čase 56:13 srovnali zásluhou Bretta Leasona, který se trefil mezi betony. Za stavu 2:2 se půjde do prodloužení.

60:00

59:59
    Dostál v závěru odpaloval puk po mantinelu, ale našel Damona Seversona, který od modré okamžitě pálil. Dostál už byl ale připraven v brankovišti a zakročil.

59:11
    Hosté jsou již kompletní.

59:02
    Damon Severson zlomil při nápřahu hokejku a hosté mohli vystartovat do brejku. Naštěstí pro Jackets se rychle vrátil Provorov. Je tu už poslední minuta základní hrací doby.

58:52
    Zach Werenski vypálil z jedničky od modré čáry. Dostál kotouč schoval do své výstroje.

58:03
    Kirill Marčenko střílel z pravého kruhu. Dostál nic neviděl, ale puk byl přizvednut do ochranné sítě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Bemström (Provorov, Fantilli), 50. Fantilli (Roslovic, Bean) – 36. R. Strome (Mintjukov, McTavish), 57. Leason (R. Johnston), 63. Vatrano (Groulx)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Severson, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau – Texier, Fantilli, Roslovic – Bemström, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, Danforth.
    Trenér: Pascal Vincent

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Vaakanainen, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Mintjukov – Terry (A), Zegras, Henrique (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Groulx, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Chmielewski, MacPhee – Flemington, Marquis

Diváci: 16 432