Washington – Toronto 1:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Carolina 3:0 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Florida – San Jose 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:7 (kon.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Boston 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 7:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 2:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 6:3 (kon.)
Vegas – Philadelphia 3:2 (kon.)
Detroit Red Wings
4:5 (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)
Seattle Kraken
Středa 25.10.2023, 02:15 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! Přeji dobré ráno všem, kteří aktuálně vstávají a úspěšný den všem. (05:20:45)

Dnešní utkání sledovalo 16 894 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 27 – 36 | Přesilová hra: 3/6 – 2/5 | Trestné minuty: 12 – 14

Ville Husso (DET) – 31 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 64:13
    Joey Daccord (SEA) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,1 %, odchytal 63:54

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Jaden Schwartz (SEA) 2+0
    2. Dylan Larkin (DET) 1+2
    3. Shayne Gostisbehere (DET) 1+2

Je za námi opravdu strhující utkání. Detroit ve třetí třetině třemi přesilovkovými góly otočil skóre, ale Seattle také v přesilovce protáhl zápas až do prodloužení. V něm měl největší šanci domácích Raymond, který nastřelil tyčku a z následného protiútoku pak Seattle rozhodl o své výhře zásluhou Eberleho. Detroitu tak končí vítězná série 5 výher v řadě, naopak Seattle bude doufat, že se touhle výhrou zase vrátí na vítěznou vlnu.

64:55 Jordan EBERLE - 4:5

64:55
    Seattle právě vstřelil branku! Seattle rozhoduje 5 vteřin před koncem prodloužení! Na domácí straně Raymond trefil pravou tyčku Daccordovy branky. Následně se dopředu vydali hráči Seattlu. Dunn za brankou využil toho, že jeden z hráčů Detroitu ve vzájemném souboji o puk upadl a přihrál na levý kruh McCannovi. Ten se nerozpakoval a našel křižnou nahrávkou na druhé straně JORDANA EBERLEHO, který střelou do odkryté brány vystřelil Seattlu vítězství. Asistence: Jared McCann a Vince Dunn.

61:40
    Wennberg z mezikruží nahrál před branku McCannovi, který už mířil svou střelu k pravé tyčce, ale Husso natáhl svůj beton a nepustil ho do branky. Skvělý zásah domácího gólmana.

60:15
    DeBrincat hned na úvod prodloužení minul.

60:01

Třetí třetina nabídla znovu čtyři branky. Detroit dokázal třemi góly z přesilovek otočit, když se postupně prosadili Gostisbehere, Larkin a DeBrincat. Seattle ale dokázal srovnat v 59. minutě v přesilovce po střele McCanna. Po tříminutové pauze nás čeká pětiminutové prodloužení, případně nájezdy. Přesilovky byly v této třetině rozhodujícím faktorem. Detroit dal všechny tři branky v početní výhodě.

60:00
    58:38 Jared MCCANN - 4:4

58:38
    Seattle právě vstřelil branku! Seattle vyrovnává v přesilovce! Beniers nabil na pravý kruh JAREDU MCCANNOVI, jehož ránu nikdo netečoval a i díky odrazu puku od vyrážečky Hussa zapadla do sítě. Asistence: Matty Beniers a Jordan Eberle.

58:12
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Dylan Larkin – 2 min., hákování.

58:09

Mateo

Branky a nahrávky: 22. Veleno (Määttä, Sprong), 43. Gostisbehere (Seider, Larkin), 45. Larkin (Gostisbehere, Seider), 51. DeBrincat (Larkin, Gostisbehere) – 26. Schwartz (Dunn, Beniers), 38. Schwartz (Wennberg, Bjorkstrand), 40. Kartye (Dumoulin), 59. McCann (Beniers, Eberle), 65. Eberle (McCann, Dunn)

Detroit Red Wings: Husso (Reimer) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Copp, Compher, Rasmussen – Sprong, Veleno, Perron – Fischer, Czarnik, Berggren.
    Trenér: Derek Lalonde

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – Bjorkstrand, Wennberg, Schwartz – McCann, Gourde, Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Shore.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Dunning, Brenk – Berg, Baker

Diváci: 16 894