Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 3:4 (kon.)
Tampa – Seattle 3:4 (po pr.) | Winnipeg – NY Rangers 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.)
Dallas – Columbus 5:3 (kon.) | Arizona – Chicago 8:1 (kon.) | Vegas – Montreal 3:2 (2:1 po s.n.)

Střely na bránu: 42 – 27 | Přesilová hra: 2/7 – 1/4 | Trestné minuty: 6 – 14

Pro Pens hodně krutá prohra. Od druhé třetiny byli výrazně aktivnější, ale ztroskotali na koncovce a brankáři Dostálovi. Tučňáci tak zůstávají na dně tabulky Východní konference. To Kačeři si připisují čtvrtou výhru v řadě.

Hokejisté Anaheimu vítězí v Pittsburghu 4:3 a tenhle triumf musí chutnat opravdu sladce. Hosté ho totiž dosáhli poté, co v závěru přestáli dlouhé oslabení 3 na 5 a 13 sekund před koncem pak rozhodl Mason McTavish, který se dostal do samostatného úniku poté, co naskočil na led z trestné lavice. Dalším hrdinou pak rozhodně je brankář Lukáš Dostál, který přitom naskočil až od druhé třetiny místo zraněného Johna Gibsona. Za 40 minut však stihl 33 zákroků, pustil za svá záda jen dva puky a svůj tým podržel také v závěrečném oslabení.

59:55
    Hned po buly vyrazil okamžitě dopředu Sidney Crosby. Dostála ale nepropálil!
    59:47 Mason MCTAVISH - 3:4

59:47
    Anaheim právě vstřelil branku!
    To je neuvěřitelný závěr! Domácí nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3, když Malkin v jejím závěru napálil tyčku, a poté si ještě nepohlídali MASONA MCTAVISHE, který naskočil na led z trestné lavice. Vyčerpaný Adam Henrique poslal McTavishe z posledních sil do samostatného úniku a mladý střední útočník, kterého marně stíhal Erik Karlsson, vše vyřešil ranou nad lapačku. Asistence: Adam Henrique.

59:32
    Malkin nabil na pravý kruh Sidneymu Crosbymu. Dostál se skvěle přesunul!

59:00
    Adam Henrique vyhazuje!

58:50
    Další rána Jevgenije Malkina z podobné pozice. Dostál má ve výstroji zřejmě magnet a kotouč našel jeho klín.

58:43
    Domácí si 58 sekund před koncem přesilovky 5 na 3 vyžádali time-out!

58:36
    Domácí si dlouho ťukali puk a čekali na ideální možnost ke střele. Ta přišla z osy a hole Malkina. Dostál chytá!

57:52
    Sam Carrick poslal puk do hlediště. Teč tam nebyla a hosté jdou do tří! Obrovská šance pro Pittsburgh!

57:47
    Malkin nahrál před branku Sidneymu Crosbymu, který do jeho nabídky vložil hůl. Dostál ukázal rychlý přesun a drží naděje Ducks!

57:41
    Na konci oslabení vyrazil dopředu Lars Eller. V situaci 2 na 1 se rozhodl nepřihrávat Rustovi a sám si to namířil k brance. Puk si stáhl na bekhend a nechal se faulovat. Za 3 sekundy tak naopak začne přesilovka Pens!

57:26
    Silfverberg s Henriquem před brankou, ale ani jeden z hostujících útočníků neposunul puk za Jarryho.

56:43
    Fowler to sehrál doprava na Masona McTevishe, jehož ránu z jedničky vyrazil Jarry!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. E. Karlsson (Malkin, R. Smith), 40. Malkin (E. Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (D. O'Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Max Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (R. Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Carter, Acciari, Nieto.
    Trenér: Mike Sullivan

Anaheim Ducks: Gibson (21. Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Carlsson, Zegras – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: L'Ecuyer, Blandina – Murray, Daisy

Diváci: 16 903