Kometa Brno – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 31.10.2023, 17:30 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Po uplynulých třech a půl minutách v prodloužení o vítezství nakonec rozhodl domácí tým po gólu Denise Svobody. (20:03:25)

63:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa rozhoduje v prodloužení! DENIS SVOBODA dostal nabito na modrou čáru, kde dlouho hledal cestu k brance. Jeho dobře mířená střela zápěstím ovšem zapadla do brány. Asistence: Jan Ekrt.

63:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Petr Sikora – 2 min., podrážení.

63:03
    Přečíslení Komety tři na jednoho Král zneškodnil.

61:59
    Třinec se dostává do útočného pásma, přičemž se hned dostává do dalšího pokusu o zakončení. Střela vzešla z hokejky Robina Gerycha, ale byla neúspěšná

61:28
    Tentokrát přišla šance ze strany Komety, konkrétně od Jakuba Zembola, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

60:42

60:30
    Začátkem prodloužení pokračuje třinecká přesilovka, ze které hned vzešla šance od Patrika Volase, kterou ovšem Kavan šikovně vykryl.

60:01

60:00

59:42
    Patrik Volas vystřelil, Kavan bez problému střelu vykryl.

58:47
    Třinečtí začínají přesilovku okamžitě tlakem, Miroslav Holinka střílel z první a Vojtěch Spěváček se pokusil o dorážku, branku se však nepodařilo vsítit.

58:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Adam Boltvan – 2 min., podrážení.

57:22
    Domácí jdou do proti útoku.

56:34
    Třinec má souvislý tlak ve svém útočném pásmu.

56:24

55:44
    Petr Andrle vystřelil z mezikruží na bránu, ale neuspěl.

55:02
    Kometa vyhazuje kotouč a osvobozuje se.

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 52. Ekrt (D. Svoboda, F. Němec), 55. Ekrt (D. Svoboda, Boltvan), 64. D. Svoboda (Ekrt, Boltvan) – 43. Cedzo (Spěváček), 51. Spěváček (Volas, Sikora)

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, D. Svoboda, Jurný, Bůžek, Kuswito – De. Bárta, Otava (C), Boltvan (A) – Rakus, Ekrt, Mots – Chludil, Zembol, Veselský – Habermann, Halačka, K. Horváth.
    Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (A. Černý) – A. Horváth, Andrle (A), Kurbaka, Volas, M. Pospíšil, Ošmera, Buják (A) – Kozlík, Sikora, Cedzo – Gerych, Holinka (C), Šilar – Spěváček, Bartoš, Lysak – Mikula, Blaha.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Held, Čech – Kleprlík, Otáhal