po s.n. (1:2)
Kanada white
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Česko
Čtvrtek 02.11.2023, 16:15 • Credit Union Place, Summerside • World U17 Hockey Challenge

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:13:37)

Střely na branku: 29 – 34.

Z týmu Kanady byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen brankář Jack Ivankovic. Z Čechů si pro ocenění přijel útočník Jakub Frolo.

Česká reprezentace do sedmnácti let potvrdila formu z předešlých měsíců a z desátého zápasu pod vedením Pavla Patery urvala devátou výhru, která je ze všech jednoznačně nejcennější.

Češi byli na polední start zápasu kvalitněji připraveni a pouze 64 sekund jim stačilo k otevření skóre. Kanada se díky přesilovce probudila až ve druhé polovině úvodního dějství a zásluhou Katzina stihla do přestávky vyrovnat.

Druhou třetinu pomohl na domácí stranu naklonit brankář Ivankovic, zatímco Štěbeták na protější straně dvakrát kapituloval z dorážek Nesbitta a Noberta. Ke třetí části přistoupili Kanaďané až příliš lehkomyslně. Českou snahu o smazání dvougólového deficitu podpořil kontaktní gól Matěje Pekaře, po kterém ze závaru u brankoviště vyrovnal Jakub Lev.

Až v ten moment Kanada zase zabrala. Štěbeták českou branku ale zavřel a kromě prodloužení sehrál klíčovou roli i v nájezdech, které v sedmé sérii rozhodl v český prospěch Vít Záhejský.

Vít ZÁHEJSKÝ - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Autorem vítězné branky je VÍT ZÁHEJSKÝ.

7. série
    1:2
    Tak to je kuriozní momentka na úplný konec zápasu! Ivankovic si myslel, že nájezd Víta Záhejského zastavil, ale když se zvedal zpátky na nohy, tak mu puk projel mezi bruslemi za brankovou čáru.

7. série
    1:1
    Caleb Desnoyers poslal puk do levé tyčky. Štěbeták měl štěstí na své straně a Češi mohou rozhodnout!

6. série
    1:1
    Jack Ivankovic likviduje forhendový blafák Benáka. Ve spodní části branky mu nenechal žádné místo.

6. série
    1:1
    Cameron Schmidt zkusil napodobit svůj gól ze třetí série. Místo si kličkou na forhend udělal, nicméně kotouč mu v důležitou chvíli utekl.

5. série
    1:1
    Kanadský kapitán Matthew Schaefer si naznačením rameny rozhýbal Štěbetáka, ale ten mu nechal v cestě svou pravou nohu!

5. série
    1:1
    David Rozsíval začal pátou sérii dalším zakončením mimo tři tyče.

4. série
    1:1
    Lev Katzin si v mezikruží zabrzdil a o centimetry minul ze svého pohledu levou tyč.

4. série
    1:1
    Vít Záhejský byl velmi blízko! Střela na lapačku se zastavila na tyči.

3. série
    1:1
    Cameron Schmidt okamžitě reaguje! Položil si Štěbetáka a pak jednoduše zasunul puk mezi tyčku a jeho levou nohu.

3. série
    0:1
    Adam Benák forhendem zvedl puk za klesajícího Ivankovice a poslal Česko v nájezdovém rozstřelu do vedení!

2. série
    0:0
    Émile Guité zbytečně nekličkoval, jenže rychlou střelou zápěstím branku netrefil.

2. série
    0:0
    Jack Ivankovic nereagoval na naznačení Matěje Pekaře. Český gólman se dostal moc blízko k brance a neměl kudy propašovat puk do sítě.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Katzin (Reid, Baumuller), 26. Nesbitt, 34. Nobert (Griffin, Chandler) – 2. Čihař (Rozsíval, Frolo), 49. Pekař (Frolo, Poletín), 57. Lev, rozh. náj. Záhejský