Chicago – New Jersey 2:4 (kon.) | Anaheim – Vegas 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Vegas Golden Knights
Pondělí 06.11.2023, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:51:17)

3. Adam Henrique (ANA) 1+0

Tak to byla parádní třetí třetině v podání domácích hokejistů! Kačeři hned na začátku třetí třetiny využili svou přesilovou hru zásluhou Henriqua a rázem byli zpět v utkání. Následně domácí hokejisté přežili klíčové oslabení a chvíli po něm se Anaheimu podařilo srovnat, jelikož se tváří v tvář Thompsonovi prosadil Carrick.

Vegas následně hrálo další přesilovou hru, ale ta se jim už vůbec nevydařila. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale necelé čtyři minuty před koncem Ducks dokonali svůj obrat, když Vatrano vybídl k skórování McTavishe.

V závěru ještě Vegas zkusilo hru bez brankáře, ale vítězství Anaheimu už jen svou druhou trefou potvrdil Carrick.

Anaheim Ducks tedy ve třetí třetině otočili zápas na svou stranu, jelikož se jim nakonec podařilo zdolat Vegas Golden Knights poměrem 4:2. Pro obhájce Stanley Cupu je to vůbec první porážka v základní hrací době.

59:46
    Domácí hráči si ve středním pásmu nahráli kotouč rukou, takže je hra ještě jednou přerušena a vhazuje se ve středovém kruhu.

59:32
    Z levého kruhu vypálil Dorofejev, jehož střelu musel Gibson vyrazit za svou klec.

59:17
    Ducks ještě chtěli vletěl do svého útočného pásma, ale na modré se dostali do ofsajdu.
    58:51 Sam CARRICK - 4:2

58:51
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks potvrzují svůj obrat, když se domácím podařilo u mantinelu obrat o kotouč Eichela a SAM CARRICK poté možná neúmyslně poslal touš do opuštěné klece, jelikož puk se po hraně svezl přesně do tyče, od které se odrazil do brány Vegas. Asistence: Troy Terry, Cam Fowler.

58:29
    Po zblokované střele Pietrangela zkoušel přes celé kluziště trefit opuštěnou klec Carrick, ale puk letí těsně vedle na zakázané uvolnění.

58:20
    Thompson míří na svou střídačku!

58:01
    Eichelova přihrávka byla ve středním pásmu odražena na hostující střídačku.

57:33
    Killorn pouze nahazuje kotouč do útočného pásma Anaheimu, kde si jej bez větších potíží přebírají hosté.

57:05
    Hostům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, když se Vegas dostalo do ofsajdu.
    56:20 Mason MCTAVISH - 3:2

56:20
    Ducks otáčejí stav tohoto utkání! Útok domácích pokračoval dále a střelu Ljubuškina vyrazil Thompson před sebe, kde ještě MASON MCTAVISH se svou první dorážkou neuspěl, ale Vatrano zpoza hostující klece rychle vrátil touš zpět a na druhý pokus už byl McTavish úspěšný. Asistence: Frank Vatrano, Ilja Ljubuškin.

56:08
    Mintjukov vyslal své bekhendové zakončení, které jen proletělo kolem hostující klece.

55:33
    Domácím se dařilo držet puk ve svém útočném pásmu, ale Ducks se zde nedostali do nějakého ohrožení hostující klece.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 42. Henrique (Fowler, Vatrano), 51. Carrick (Mintjukov), 57. McTavish (Vatrano, Ljubuškin), 59. Carrick (Terry, Fowler) – 9. Barbašev (Eichel), 34. Eichel (Theodore, McNabb)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Zegras, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Killorn, Henrique, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
    Trenér: Greg Cronin

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – McNabb, Theodore, Korczak, Pietrangelo, Hutton, Pachal – Barbašev, Eichel, Marchessault – W. Carrier, Stephenson, Stone – Dorofejev, W. Karlsson, Amadio – Cotter, Howden, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: MacDougall, Syvret – Brisebois, Comrier

Diváci: 15 720