Toronto – Ottawa 3:6 (kon.) | Washington – Florida 3:4 (po pr.) | Vegas – Los Angeles 1:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Ottawa Senators
Čtvrtek 09.11.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný čtvrteční den. (03:49:43)

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 27 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Joseph Woll (TOR) – 21 zákroků, 6 OG, úspěšnost 77,8 %, odchytal 60:00
    Joonas Korpisalo (OTT) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 11:49
    Dominik Kubalík (OTT) – 2+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:07

1. Tim Stützle (OTT) – 1+3
    2. Dominik Kubalík (OTT) – 2+0
    3. Claude Giroux (OTT) – 2+1

Dnešní utkání sledovalo 18 372 diváků.

Toronto sice dokázalo v této třetině nejdříve vyrovnat na 3:3, k vítězství mu to ale nepomohlo. Ottawa v posledních devíti minutách skórovala hned třikrát a dokráčela k výhře 6:3. Skvěle si počínal v tomto zápase Dominik Kubalík, který dva dva góly a ten druhý se stal i vítězným.

59:55
    Reaves se ještě pokusil v závěrečných sekundách vyprovokovat šarvátku, hráči Senators se do potyčky natáhnout nenechali.

59:10
    Tribuny se pomalu vyprazdňují, Toronto v tomto zápase prohraje.

58:40

57:53
    Senators se nedaří držet v útočném pásmu, mrzet je to ale příliš nemusí. Čas nyní utíká hodně rychle.

57:20
    Toronto se dokázalo v oslabení dostat do útočného pásma, žádná střela na branku z toho nebyla.

56:40
    Senators si v závěru ještě zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen kapitán domácího celku John Tavares.

56:10
    Toronto se ještě pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, čas ale plyne velmi rychle.
    55:07 Claude GIROUX - 3:6

55:07
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tohle je zřejmě poslední hřebíček do rakve Maple Leafs. Stützle obral za brankou o kotouč vyjetého Wolla, následně ho předložil na hůl CLAUDA GIROUXE a ten bez problému trefil prázdnou branku. Asistence: Tim Stützle.

54:20
    Maple Leafs během závaru před brankou Korpisala vystřelili snad čtyřikrát, ani jeden puk se mezi tři tyče nevešel.

53:50
    Fanoušci Maple Leafs se pokouší povzbudit své svěřence, na které nečeká v následujících minutách nic lehkého.
    52:42 Tim STÜTZLE - 3:5

52:42
    Krásná akce a Senators svému soupeři během krátké chvíle odskakují na rozdíl dvou gólů. Kombinaci po ose Giroux – Joseph – TIM STÜTZLE zakončil právě německý útočník střelou do odkryté klece. Asistence: Mathieu Joseph a Claude Giroux.
    51:57 Dominik KUBALÍK - 3:4

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Nylander (Matthews, Tavares), 25. Bertuzzi (Nylander, Tavares), 48. N. Robertson (Domi, Järnkrok) – 8. Kubalík (Kleven, Järventie), 22. Giroux (M. Joseph, Stützle), 35. Chychrun (Stützle, M. Joseph), 52. Kubalík (Chychrun, Tarasenko), 53. Stützle (M. Joseph, Giroux), 56. Giroux (Stützle)

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Klingberg, Giordano, Benoit, Lagesson – Marner (A), Matthews, Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Reaves, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Hamonic, Kleven, Matinpalo – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Stützle (A), M. Joseph – Tarasenko, Chartier, Kubalík – MacEwen, Järventie, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Pochmara, Markovic – Kovachik, Galloway

Diváci: 18 372