Boston – NY Islanders 5:2 (kon.) | Detroit – Montreal 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Minnesota 4:1 (kon.)
Ottawa – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa – Chicago 3:5 (kon.) | Columbus – Dallas 2:5 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 6:3 (kon.) | Colorado – Seattle 3:4 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | San Jose – Edmonton 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 10.11.2023, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Pittsburgh z dnešního utkání nakonec vydoloval dva body a soupeře z Los Angeles porazil 4:3 po prodloužení. Ačkoliv domácí byli jasně střelecky aktivnější, sledovali jsme vyrovnaný duel, který zřejmě zaslouženě došel až do prodloužení. Hrdinou utkání se nakonec stal Bryan Rust, který vsítil sedmou branku v ročníku.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (07:21:52)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    BRYAN RUST se ale přece jen stává hrdinou tohoto utkání! Útočník Pittsburghu obkroužil branku Los Angeles a zametl černou gumu za beton gólmana Pheonixe Copleyho. Dva body nakonec berou hosté. 3:4 po prodloužení. Asistence: Jevgenij Malkin a Erik Karlsson.

63:23
    Bryan Rust sice vstřelil branku, nicméně ta nakonec neplatila, poněvadž se jednalo o ofsajd. Trenérská výzva Kings byla úspěšná.

62:52
    Anže Kopitar využil toho, že hosté ztratili kotouč. Slovinský útočník ale neměl rychlost, tak napřáhl. Jeho dělovka nezamířila mezi tři tyče.

62:12
    V útočném pásmu si teď naopak přihrávají hosté, kterým ale chybí tolik potřebná rychlost.

61:23
    Klid na hokejkách nyní získávají domácí, kteří chtějí držet kotouč co nejdéle.

60:49
    Sidney Crosby vyslal z mezikruží ránu, která vůbec nebyla přesná. Oba celky ale mají v úvodu prodloužení hodně ztrát.

60:26
    Erik Karlsson si chtěl na pravé straně útočného pásma obhodit soupeře kličkou, což se mu nepodařilo.

60:01

60:00

59:28
    Quinton Byfield zpoza brány velmi pěkně vybídl Kopitara, který ale prostor u přední tyče nenašel.

59:04
    Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby. Karlssonův oblouček zastavil v lapačce Pheonix Copley.

58:35
    Alex Laferriere neměl prostor ke střele, vzápětí byl navíc přiražen k mantinelu.

58:00
    Jevgenij Malkin zpoza brány vyslal chytrou zpětnou přihrávku do předbrankového prostoru, tam ale adresát nebyl.

57:36
    Sidney Crosby bojoval za klecí soupeřova celku, avšak Drew Doughty mu nedopřál ani milimetr prostoru.

56:59
    Mikey Anderson objel bránu a následně přihrál na modrou čáru Drew Doughtymu, jehož ránu zastavil pozorný Magnus Hellberg.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. Grundström (Kopitar, M. Roy), 30. Kempe (M. Anderson, Byfield), 47. Fiala (Dubois, Spence) – 8. Crosby, 39. Eller, 41. Guentzel (Crosby, E. Karlsson), 64. Rust (Malkin, E. Karlsson)

Los Angeles Kings: Copley (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Kaliyev, Danault (A), Moore – Laferriere, Dubois, Fiala – Lewis, Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Pittsburgh Penguins: Hellberg (Blomqvist) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Carter, Acciari, Nieto.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Schrader, Hebert – Flemington, Knorr

Diváci: 18 145