Mountfield HK – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Tábor – K. Vary 3:9 (kon.) | Liberec – Slavia 1:3 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 10:2 (kon.)
Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Přerov – Poruba 2:1 (kon.)
Mountfield HK
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 16.11.2023, 15:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina B

Pro tuto chvíli je to ode mě opravdu vše, užijte si prodloužený víkend a na shledanou. (17:22:53)

Ještě bych vás chtěla pozvat ke sledování onlajnu ze zápasu mezi hradeckými a mladoboleslavskými juniory, který se odehraje ještě dnes od 18:00 v ČPP Aréně.

Utkání bylo nakonec vyrovnané, jak se dalo i předpokládat, protože se utkali sousedi v tabulce. Jako první skórovala Kometa, jenže domácí zvrátili vývoj na svoji stranu a ujali se vedení 2:1. To se ovšem podařilo i hostům, kteří nejprve vyrovnali a na začátku třetí třetiny se ujali těsného vedení. Mountfield se nevzdával a vytvářel si slibné možnosti, za což byl deset minut před koncem odměněn. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém se sice více na puku drželo Brno, avšak bonusový bod získal Hradec. Lvi tak tohoto soupeře porazili podruhé v sezoně, tentokrát 4:3.

63:10
    4/4
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ačkoliv mohla rozhodnout Kometa, nakonec se z vítězství radují Východočeši. PATRIK HENDRYCH vyjel od vlastní brány, projel přes celé hřiště a najednou se ocitl u brněnského gólmana. Hradecký útočník si Jakuba Váňu položil a bekhendem zakončil do vyšších pater brány. Asistence: Karel Studnický.
    Záruba M., Hendrych P., Studnický K., Klíma F.
    Váňa J., Brabenec J., Kerbler J., Panasenko J.

62:49
    Více příležitostí měla doposud Kometa, ovšem Zárubu nepřekonala.

62:10
    Matyáš Mátl nahrál Matěji Stibůrkovi, který vypálil, ale Záruba se stihl přesunout včas.

61:10
    Mountfield mohl také zaútočit, jenže puk mu ujel a opět jsou u něj hosté.

60:48
    Prozatím se k žádné nebezpečné střele ale nedostali.

60:10
    Hracího předmětu se jako první ujali Brněnští.

60:01

A je tomu tak. Žádný tým nezíská plný počet bodů. Na třetí gól Brna se podařilo Hradeckým zareagovat, a tak je stav stále nerozhodný 3:3. Za několik minut začne prodloužení.

60:00

59:35
    Zdá se, že o vítězi dnešního zápasu rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

59:04
    Následně se pískalo zakázané uvolnění Komety.

58:57
    Po vhazování, které proběhlo před Zárubou, se Mountfieldu podařilo poslat puk do útočné třetiny.

58:28

58:07
    Další střelecké pokusy Hradce byly rovněž neúspěšné.

57:29
    Vítkova dělovka orazítkovala plexisklo. Podobná situace byla k vidění i několik vteřin později.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 27. Hendrych (Frolík, T. Vítek), 30. J. Pánek (Frolík), 50. Frolík (Hendrych, Vencl), 64. Hendrych (Studnický) – 17. Kubín (Štulo, J. Veselý), 32. Brabenec (Kerbler), 42. Stibůrek (Čajka, Vyhlídal)

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Janeček, Vencl, Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Hendrych (A), Páleník, Klíma – Vondruška, Šichan, T. Vítek (C) – Koklar, Frolík, Václavíček.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (A), Polák, J. Veselý, Panasenko, M. Mátl (C), Krämer – Štulo, Kubín, Šebela (A) – Kerbler, Brabenec, Šulla – Čajka, Stibůrek, Š. Daněk – Prchal, Kukleta.
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Raška – Šesták, Topolský