Carolina – Philadelphia 1:3 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:3 (po pr.) | Colorado – Anaheim 8:2 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:3 (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Seattle Kraken
Čtvrtek 16.11.2023, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a i když to měli hosté po dvou třetinách výborně rozehrané, tak výhra patří Edmontonu. Kanadský celek ve třetí třetině přidal na tlaku a i když dlouho narážel na dobrou obranu a někdy i na bezzubost v zakončení, přišly dva góly. V 54. minutě snížil Evander Kane a odstartoval finiš. Ten dospěl až do power-play, kdy se opět prosadil Evander Kane a dostal zápas do prodloužení. V něm měli domácí několik šancí, v nichž neuspěli McDavid a Nugent-Hopkins a tak duel nakonec rozhodl hrdina předchozích okamžiků Evander Kane a svým hattrickem se tak postaral o výsledek 4:3 po prodloužení. Edmonton je po tomto výsledku na sedmém místě Pacifické divize s 11 body, Seattle je ve stejné divizi pátý se 14 body.

Edmonton se v dalším utkání představí v sobotu od 22:00 na ledě Tampy Bay, Seattle bude hrát už v pátek od 4:00 doma proti NY Islanders.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:46:33)

Edmonton právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Domácí předvedli další výpad, využili volného prostoru u branky, kde se najednou vyloupli ve dvou proti jednomu, Hyman našel EVANDERA KANEA, ten ranou z první překonal přemisťujícího se Daccorda a svým sedmým hattrickem v NHL rozhodl o výhře domácích 4:3. Asistence: Zach Hyman, Evan Bouchard.

62:41
    Kane pouze promáchl a poté byl hosty sražen na led.

61:50
    Nugent-Hopkins v úniku. Mířil ovšem vedle Daccordovy branky.

61:39
    Zprava se do útočného pásma natlačil McDavid, mířil ale nad.

61:11
    Eberleho střela přes obránce byla sražena, dopředu už míří Edmonton.

60:24
    Nastavený čas zahájili lépe hosté, ti hned v úvodu vyslali na Skinnera dva střelecké pokusy.

60:01

60:00
    59:14 Evander KANE - 3:3

59:14
    Je srovnáno! Po vyhraném buly se domácí rozestavěli v útočném pásmu, předvedli jednoduchou kombinaci, Draisaitl přihrál před brankoviště, kde pyl připravený EVANDER KANE a ten nadvakrát překonal Daccorda – 3:3! Asistence: Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins.

58:51
    Edmonton si bere oddechový čas.

58:47
    Už mohlo být po utkání, když domácí ztratili puk, ve středním pásmu ale předvedl Nurse obětavý zákrok a tělem zastavil střelu, mířící do prázdné branky.

58:18
    Skinner je na střídačce, je tu power-play Edmontonu!

58:03
    Rozhodnout mohl Tolvanen, když vystřelil zpoza kruhů zápěstím, Skinner si ale i přes ztížený výhled puk našel a předvedl zákrok lapačkou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 54. Kane (Bouchard, Ekholm), 60. Kane (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 63. Kane (Hyman, Bouchard) – 28. McCann (Eberle, Oleksiak), 30. Bellemare (Kartye, Dunn), 38. Wennberg (Tolvanen, Bjorkstrand)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Gagner, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Lavoie, Hamblin, Erne.
    Trenér: Kris Knoblauch

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – B. Tanev, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – Apperson, Galloway

Diváci: 18 347