Carolina – Philadelphia 1:3 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:3 (po pr.) | Colorado – Anaheim 8:2 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 5:4 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -1 účast, 2 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:18

1. Tim Stützle (OTT) – 1+2
    2. Shayne Gostisbehere (DET) – 1+2
    3. Brady Tkachuk (OTT) – 2+0 (23:11:26)

64:58 Tim STÜTZLE - 5:4

64:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak to byl nádherný gól! Batherson přihrával puk před branku a přes to, že kotouč vyletěl do vzduchu, tak si TIM STÜTZLE dokázal poradit a ránou ze vzduchu těsně před koncem prodloužení rozhoduje. Asistence: Drake Batherson a Jake Sanderson.

64:36
    Znovu to byl Larkin, který zakončoval mezi kruhy, ale střelu mu moc nesedla a Korpisalo betony vyrazil.

63:50
    Larkin zakončoval nebezpečně z levého kruhu a Korpisalo zřejmě vyrazil držadlem hole.

63:07
    Šikovně to udělal v útočném pásmu Norris, který si prohodil Coppa mezi nohy a poté svižnou střelou málem překvapil Reimera.

62:30
    Ottawa se pokusila dvakrát něco vymyslet v útočném pásmu ale nebyla úspěšná a puk získal Detroit.

61:26
    Tkachuk získal puk na vlastní modré čáře a řítil se do samostatného úniku, jenže Reimer ho vychytal!

60:41
    Po skončení oslabení se vydal do útoku Chiarot, slibnou akci ale nakonec Detroit nedovedl k zakončení.

60:01

Třetí třetina nakonec nerozhodla, i přes to, že Ottawa hrála čtyři přesilové hry a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:27
    Reimer musel zasahovat po další střele z pravého kruhu, ale betonem vyrazil a Compher poté vyhodil.

58:36
    Giroux prudkou přihrávkou hledal před brankovištěm Tkachuka, ale ten promáchl.

58:29
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Ben Chiarot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

58:10
    Ve středním pásmu převzal puk Chartier, jeho střelu ale zblokoval Petry.

57:03
    Sandersonovo nahození od modré čáry vypadlo Reimerovi z výstroje, černou práci ale za něj odvedla obrana.

56:13
    Rasmussen za brankou soupeře odvedl dobrou práci a ušetřil nějaký čas z oslabení.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 6. B. Tkachuk (Batherson, Stützle), 10. B. Tkachuk (Stützle, Giroux), 14. Sanderson (Tarasenko, Norris), 22. Norris (M. Joseph, Tarasenko), 65. Stützle (Batherson, Sanderson) – 30. Raymond, 34. Perron (Compher, Määttä), 37. DeBrincat (Gostisbehere, Compher), 38. Gostisbehere (Compher, Määttä)

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Bernard-Docker, Brännström, Hamonic – B. Tkachuk, Norris, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Kubalík, Järventie, Batherson – Highmore, Chartier, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Walman, Seider, Chiarot, Gostisbehere, Petry, Määttä – DeBrincat, Larkin, Raymond – Copp, Fabbri, Compher – Sprong, Veleno, Perron – Kostin, Rasmussen, Fischer.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: McIsaac, Rehman – Berg, Daisy

Diváci: 12 487