Columbus – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 5:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Chicago – Tampa 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Seattle – NY Islanders 4:3 (3:2 po s.n.)
Los Angeles – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 5:1 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)
San Jose Sharks
5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
St. Louis Blues
Pátek 17.11.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost, doufám, že jste si dnešní zápas užili a brzy se budu opět těšit u dalších zápasů kanadskoamerické NHL.

3. Givani Smith (SJS) 1+1

No... Kdo by to byl řekl, že San Jose takhle rozloží St. Louis? Možná ani oni sami ne. Sharks měli v zápase momenty, kdy byli jasně lepší, třeba na startu zápasu, 10 minut druhé třetiny a tak dále. Ale také jsme viděli momenty, kdy dominovali Blues. Například na začátku třetí třetiny. Tam byla trošku škoda, že zápas už byl prakticky rozhodnut, být rozdíl menší, mohlo z toho být ještě drama.

Ať tak či tak, San Jose vítězí rozhodně zaslouženě. Velká výhra to je i pro s 35 zákroky zářícího Kaapo Kähkönena, jenž vyhrál letos poprvé a také poprvé od dubna minulého roku! Určitě jedna z hvězd zápasu.

San Jose Sharks – St. Louis Blues 5:1.

59:54
    Už se nic nestane, domácí zastavují puk za bránou a počkají na sirénu.

59:01
    Mike Hoffman přímo z trestné lavice najížděl do útočného pásma, nakonec z toho ale nic nebude. Domácí útočník je dobře dostoupen.

58:36
    Perunovich si vyměnil puk s Faulkem, ten si poodstoupil a ostře pálí! Kaapo Kähkönen připraven.

57:41
    Thomas chtěl vybídnout Schenna, ten ale nedokázal zakončit. Po chvíli vyhazuje Jan Rutta.

56:59
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Mike Hoffman – 2 min., podrážení.

56:59
    Po nějakém zákroku na mantinelu přichází krátká strkanice. Vylučovat se asi bude, nicméně "jen" za ten už zmíněný zákrok na Parayka.

56:48
    Jordan Kyrou si dobře nabruslil do pásma a z velké vzdálenosti prověřil brankáře soupeře! Kaapo Kähkönen připraven.

55:37
    Torey Krug odehrál výborné střídání, byl všude, střílel, kombinoval. Nakonec je ale nešťastně trefen Ruttou do tváře, sudí si ale faulu nevšimli...
    53:56 Pavel BUČNĚVIČ - 5:1

53:56
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Kaapo Kähkönen má po nule. Zadina nebyl úplně důrazný a důsledný v obranném pásmu, hráli tak Blues. JUSTIN FAULK si najel blíže k bráně a ostře vypálil, kotouč by možná letěl mimo, jenomže trefil špičku brankářovy hole a skončil v síti – 5:1. Gól bude možná připsán Pavlu Bučněvičovi, pakliže kotouč lízl nohou. To ale musí posoudit až detailní záběr videa.

53:23
    V poslední zhruba minutě se hraje spíše ve středním pásmu, přijde nahození za bránu a tam puk sbírá tým soupeře.

51:02
    Pro Fabiena Zetterlunda jde už o druhou velmi tvrdou ránu, kterou dnes schytal. Skutečně mimořádný obětavý výkon!

51:02
    Krug pálí tentokrát z tradičnější pozice na modré, trefil ale blokujícího Zetterlunda. Za chvíli se Sharks osvobozují na icing, Fabian Zetterlund ale nejspíš stihnul vystřídat, s bolestivou grimasou se totiž ze střídačky opírá o mantinel.

50:38
    Torey Krug si najel až na kruh, dostal výbornou přihrávku, napřáhl se a pálí! Kaapo Kähkönen se přesunul a zapisuje další výborný zásah.

49:25
    Coltonu Paraykovi jakoby už se nikam nechtělo, zastavil za brankou a čekal co se stane. Nakonec samozřejmě musí hrát, obtočil se tak kolem své vlastní osy, zmátl forčekujícího hráče a jde dopředu.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 3. Hoffman (Sturm, Zadina), 21. Eklund (Ochoťuk), 23. G. Smith (Kunin, Carpenter), 24. Kunin (G. Smith, Carpenter), 34. Hoffman (Zadina, Ochoťuk) – 54. Bučněvič (Faulk, Thomas)

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Ferraro, Emberson, Ochoťuk, Burroughs, Addison, Rutta – Eklund, Hertl, Zetterlund – Duclair, Granlund, Kunin – Zadina, Sturm, Hoffman – Guščin, Carpenter, G. Smith.
    St. Louis Blues: Hofer (24. Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Kapanen – Saad, B. Schenn, Kyrou – Toropčenko, Hayes, Vrána – Blais, Sundqvist, Neighbours.