Columbus – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 5:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
Chicago – Tampa 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Seattle – NY Islanders 4:3 (3:2 po s.n.)
Los Angeles – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 5:1 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Toronto Maple Leafs
Pátek 17.11.2023, 20:00 • Avicii Arena, Stockholm • NHL

Utkání je u konce a i když po dvou třetinách Detroit vedl o dvě branky, tak se z výhry raduje Toronto. Ve třetí dvacetiminutovce předvedl kanadský celek velký tlak. Lyon dlouho odolával, což platilo až do 44. minuty, kdy jej zblízka překonal Tyler Bertuzzi. Srovnáno bylo v 54. minutě, to přesilovku využil William Nylander a obrat byl dokonán v 55. minutě, kdy se po Bertuzziho příhře trefil John Tavares a zařídil tak konečný výsledek 2:3. Detroit je po této porážce na čtvrtém místě Atlantické divize s 19 body, Toronto je na třetím místě s 20 body.

Detroit se po návratu za moře představí ve čtvrtek na svém ledě od 1:00 proti New Jersey, Toronto zůstává ve Švédsku kde v neděli od 14:00 sehraje zápas s Minnesotou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:17:08)

59:50
    Puk letí z pásma Toronta, tohle už kanadský celek udrží.

59:26
    Detroit si bere oddechový čas.

59:26
    Samsonov má puk ve svém držení, přerušil tak hru a dal svým spoluhráčům možnost vydechnout.

59:21
    DeBrincatova střela od levého mantinelu prolétla vedle branky.

58:31
    Lyon je na střídačce, začíná power-play Detroitu.

57:37
    Po delší době přišla akce Detroitu, Sprongovu střelu zprava pokryl připravený Samsonov.

57:18
    Tavares se snažil přejít Gostisbehereho, zatím ale s pukem skončil za brankou.

56:48
    Kämpf bojuje v útočném pásmu proti přesile, ale daří se mu držet puk.

55:30
    Detroit je teď pod obrovským tlakem, nemá prakticky prostor pro nějakou odpověď.
    54:27 John TAVARES - 2:3

54:27
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Máme tu obrat ve skóre! Po vyhraném buly se k puku dostal Bertuzzi, vyjel zpoza branky, přihrál ke vzdálenější tyčce na JOHNA TAVARESE a ten zblízka sklepával za přemisťujícího se Lyona – 2:3. Asistence: Tyler Bertuzzi, William Nylander.
    53:03 William NYLANDER - 2:2

53:03
    Je srovnáno! Toronto předvedlo v útočném pásmu dobrý tlak, od brankové čáry přilétla příhra mezi kruhy na WILLIAMA NYLANDERA a ten pohotovou ranou pod Lyonovo břevno upravil na 2:2! Asistence: Mitchell Marner, John Tavares.

52:46
    Přesilovka pro Toronto, dvě minuty za podrážení si vysloužil Moritz Seider.
    51:53 Vynikající zákrok Lyona

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 33. Sprong (TS), 35. Raymond (Chiarot, DeBrincat) – 44. Bertuzzi (Nylander, Tavares), 54. Nylander (Marner, Tavares), 55. Tavares (Bertuzzi, Nylander)

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Perron, Compher, Copp (A) – Fischer, Veleno, Fabbri – Sprong, Rasmussen, Kostin.
    Trenér: Derek Lalonde

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Lagesson, Benoit – Marner (A), Matthews, Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Rehman, Nicholson – Alphonso, Daisy

Diváci: 13 510