Columbus – Boston 5:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 1:5 (kon.) | Ottawa – Florida 0:5 (kon.)
Colorado – Tampa 4:1 (kon.) | Calgary – Vegas 2:1 (po pr.) | San Jose – Washington 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Úterý 28.11.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:57:28)

3. Cale Makar (COL) 1+1

I přes dvanáctou prohru v sezoně Tampě po dnešku zůstane ve Východní konferenci páté místo. Na druhé straně Colorado počtvrté za sebou vyhrálo v základní hrací době a na úkor Los Angeles se na čele Západní konference připojilo k Vegas.

Reprízu loňského finále Stanley Cupu rozhodlo Colorado krátce po začátku druhé třetiny. Ryan Johansen vstřelil z dorážky Tatarovy šance svůj druhý gól a Cale Makar za další dvě minuty překonal Vasilevského potřetí. Eyssimontovo snížení kvůli ofsajdu neplatilo, a tak se Tampa dočkala gólu až před druhou sirénou. Cirelliho zásah Blesky do třetí třetiny moc nenabudil. Colorado je dlouho nepustilo ke střele a po několika šancích na obou stranách definitivně rozhodlo Ničuškonovým gólem do prázdné branky.

59:36
    Cirelli posunul puk lépe postavenému Paulovi. Střela z osy přistála na břiště Georgijeva a ten neměl sebemenší problém s přerušením hry.

59:07
    Andrew Cogliano neměl přesnou mušku na modré čáře. Z pohledu Tampy odváží puk do středu hřiště Tyler Motte.

58:30
    Michael Eyssimont si najel na tvrdý hit Jacka Johnsona a Jeannot se chtěl okamžitě mstít. Sudí rodící se konflikt zažehnali, ale navzdory tomu počastovali osobními tresty hned pětici hráčů – Eyssimonta, Jeannota, Hagela, Johnsona a Wooda.

57:51
    Tísněný Jeannot posunul puk před najíždějícího Koepkeho. Ten to z levého kruhu vyzkoušel, ale Georgijev byl v domácí brance v pohotovosti.

57:29
    Za rozhodnutého stavu se prezentovala čtvrtá řada Tampy. Neúspěšné byly střelecké pokusy Glendeninga i obránce de Haana.
    56:46 Valerij NIČUŠKIN - 4:1

56:46
    6/6
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je hotovo. MacKinnon našel puk ve středním pásmu a posadil ho na hůl VALERIJE NIČUŠKINA, který těsně před modrou čarou neomylně vystřelil na nehlídanou branku Tampy. Asistence: Nathan MacKinnon.
    Toews D., Makar C., Ničuškin V., MacKinnon N., Georgijev A., Rantanen M.
    Paul N., Point B., Hagel B., Hedman V., Kučerov N., Stamkos S.

56:30
    Kučerov místo střely přihrál do mnohem horší pozice Stamkosovi. Golfák z těžkého úhlu odvezly mantinely ven z útočného pásma.

55:59
    Olofsson ze středního pásma prázdnou branku minul. Na protější straně Georgijev zneškodnil Pointův bekhend z nulového úhlu.

55:36
    Colorado pomáhá hostům zakázaným uvolněním. Vasilevskij dostal pokyn odjet na střídačku. Hraje se šest na pět.

55:05
    Tvrdá rána Coltona nebyla přesná. Oba týmy střídají a Raddysh může chvíli vyčkávat za Vasilevského brankou.

54:44
    A honem na druhou stranu! Raddysh na sebe navázal dva hráče a poslal centr na Koepkeho, jenž se zblízka trefil do položené vyrážečky brankáře Georgijeva.

54:38
    Nastartovaný Ničuškin si už chystal puk na finální manévr. V ten okamžik ho zezadu rozhodil Černák a Vasilevskij zůstal bez práce.

54:10
    MacKinnon ukořistil puk u zadní modré čáry. V rychlém kontru musel čekat na Ničuškina a ten kvůli vynikajícím obrannému zákroku Sergačjova neměl klid na koncovku z levého kruhu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 8. R. Johansen, 22. R. Johansen (Tatar, Makar), 24. Makar (Kiviranta, MacKinnon), 57. Ničuškin (MacKinnon) – 40. Cirelli (Hedman, Kučerov)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, R. Johansen, Tatar – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – Perbix, Hedman (A), Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Eyssimont, Cirelli, Stamkos (C) – Motte, Paul, Jeannot – Watson, Glendening, Koepke.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hanson, Sandlak – Gibbons, Murray

Diváci: 18 009