Boston – San Jose 3:0 (kon.) | Detroit – Chicago 5:1 (kon.) | Montreal – Florida 1:5 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 3:4 (po pr.) | Tampa – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Toronto – Seattle 4:3 (2:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Nashville – Minnesota 1:6 (kon.) | St. Louis – Buffalo 6:4 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Colorado 4:3 (po pr.) | Calgary – Dallas 4:3 (po pr.)
Anaheim – Washington 4:5 (kon.) | Vancouver – Vegas 1:4 (kon.)
Arizona Coyotes
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 01.12.2023, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Je za námi utkání mezi Arizonou a Coloradem. Zápas nakonec dopadl lépe pro domácí, kteří vyhráli poměrem 4:3 po prodloužení. Zkraje třetí třetiny poslal Kojoty do vedení Michael Carcone, avšak v 52. minutě srovnal z přesilové hry Nathan MacKinnon parádní střelou pod víko. Už se zdálo, že duel rozhodnou až nájezdy, jenže krátce před koncem prodloužení prokázal svůj důraz na brankovišti Nick Bjugstad. Dva body tedy berou domácí.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:57:13)

Arizona právě vstřelila branku!
    Už po skončení trestu Arizona rozhoduje tento zápas! Matias Maccelli posunul kotouč před bránu, kde stál NICK BJUGSTAD, který napoprvé sice neuspěl, druhá dorážka ale propadla brankáři mezi betony. 4:3 po prodloužení. Asistence: Matias Maccelli a Sean Durzi.
    Bjugstad N., Maccelli M., Ingram C., Durzi S., Crouse L.
    Byram B., Toews D., Makar C., O'Connor L., Georgijev A.

64:26
    Matias Maccelli vypálil z levého kruhu, Alexandar Georgijev zakročil lapačkou.

63:56
    Alexander Kerfoot rychle dorážel před brankou, avšak hostující gólman zareagoval.

63:26
    Hosté se zmocnili puku a okamžitě jej poslali přes všechny čáry. S rozehrávkou pomáhá Connor Ingram.

63:03
    Nick Schmaltz si po Kellerově přihrávce povyjel před bránu, tam to měl Alexandar Georgijev pokryté.

62:36
    Oddechový čas pro tým Arizona Coyotes.

62:36
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Bowen Byram – 2 min., sekání.

62:34
    Nick Bjugstad se dostal do samostatného úniku. Dlouhý bekhendový blafák ale nedotáhl do gólového konce, útočník Arizony byl faulován.

61:56
    Valerij Ničuškin byl pořádně aktivní v útočném pásmu. Přihrávku před bránu ale domácí zablokovali.

61:35
    Teď už hrají hosté, nicméně Arizona zatím brání velice slušně.

61:03
    Nick Schmaltz neměl v útočném pásmu podporu spoluhráčů, a proto zvolil zpětnou přihrávku. Colorado zatím v prodloužení nebylo na puku.

60:36
    Úvod prodloužení je zatím opatrný. Domácí hokejisté drží kotouč ve středním pásmu.

60:01

60:00

59:27
    Teď už je tlak Lavin pryč a vypadá to, že se dnes nakonec dočkáme prodloužení, které je blízko.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 24. Boyd (O'Brien, Moser), 37. Schmaltz (Kerfoot, Keller), 42. Carcone (Stecher, Kesselring), 65. Bjugstad (Maccelli, Durzi) – 20. Makar (Rantanen, Ničuškin), 25. Wood (C. Jones, Colton), 52. MacKinnon (Makar, Rantanen)

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, J. Brown, Dumba, Kesselring, Stecher, Välimäki – Schmaltz (A), L. Cooley, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Zucker, Kerfoot, Carcone – Boyd, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, R. Johansen, Tatar – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schrader, Brenk – McNamara, Hunt

Diváci: 4 600