Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | Montreal – Detroit 4:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 2:0 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Boston 3:4 (po pr.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:1 (kon.) | Anaheim – Colorado 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Washington 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:4 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Washington Capitals
Neděle 03.12.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Hokejisté Las Vegas začínají nový měsíc dvěma vyhranými zápasy. Dnes celkem s přehledem dokázali porazit Washington na svém ledě. Jonathan Marchessault dal dvě branky. (06:45:34)

Statistika
    Střely na bránu: 36 – 22 | Přesilová hra: 1/4 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 10

Logan Thompson (VGK) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5 %, odchytal 59:16
    Darcy Kuemper (WSH) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 59:26

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:11

Vegas právě vstřelilo branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky z velké dálky dokázal poslat JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Paul Cotter a William Karlsson.
    Marchessault J., Cotter P., McNabb B., Pietrangelo A., Karlsson W.
    Ovečkin A., Strome D., Protas A., McMichael C., Wilson T., Carlson J.

57:47
    Hosté znovu v šesti.
    56:48 Tom WILSON - 3:1

56:48
    6/5
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí brankář nebude mít čisté konto, kotouč po tlaku v útočném pásmu dokázal do branky dostat před bránou neobsazený TOM WILSON. Asistence: Dylan Strome.
    Wilson T., Strome D., Ovečkin A., Protas A., McMichael C., Carlson J.
    McNabb B., Pietrangelo A., Roy N., Stephenson C., Howden B.

56:32
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

56:32
    Komerční přestávka.

55:13
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Jonathan Marchessault minul, Darcy Kuemper ho vychytal.

54:50
    Oba kluby si dokázaly vypracovat střelecké pozice, ale k výraznější šanci se nikdo nedostal.

53:40
    John Carlson pálil od modré čáry, jeho rána nebyla špatná, ale kotouč končí vedle branky.

53:25
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Marchessault (Eichel, L. Thompson), 28. Eichel (B. Hutton), 41. Stone (Eichel, Barbašev), 59. Marchessault (Cotter, W. Karlsson) – 57. Wilson (D. Strome)

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – B. Hutton, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – Howden, Stephenson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Washington Capitals: Kuemper (Shepard) – Fehérváry, Carlson, Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Milano, Kuzněcov, Lapierre – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Chmielewski, Sandlak – Toomey, Gibbons

Diváci: 18 140