Philadelphia – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Dallas 4:0 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.)
Montreal – Seattle 4:2 (kon.) | Arizona – Washington 6:0 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Seattle Kraken
Úterý 05.12.2023, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji ničím nerušený zbytek noci a někdy u přenosů z NHL zase na počtenou! (04:17:32)

Samuel Montembeault (MTL) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 60:00
    Philipp Grubauer (SEA) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:01

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:14

1. Sean Monahan (MTL) 2+0
    2. Nick Suzuki (MTL) 0+1
    3. Josh Anderson (MTL) 1+1

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté Montrealu vítězí nad Seattlem 4:2! Hosté si tak připisují už pátou porážku v řadě.

Habs v zápase vedli už 3:0. V 5. minutě se prosadil Sean Monahan a ve druhé části navyšovali náskok domácích ještě Tanner Pearson a opět Sean Monahan. Krakeni do druhé přestávky snížili Jaredem McCannem a ve 45. minutě pak udělal ze zbytku duelu drama Vince Dunn, který využil střelou od modré přesilovku. Těsné skóre pak platilo až do poslední minuty. Hosté pochopitelně odvolali ve snaze vyrovnat gólmana a v čase 59:28 trefil jejich opuštěnou branku Josh Anderson.

59:28 Josh ANDERSON - 4:2

59:28
    6/6
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Od modré čáry pálil Vince Dunn a Montembeault zvládl také další zákrok. Puk se pak dostal k JOSHOVI ANDERSONOVI, který ho z vlastního obranného pásma poslal do opuštěné branky. Bez asistence.
    Matheson M., Suzuki N., Slafkovský J., Caufield C., Kovacevic J., Montembeault S.
    Larsson A., Beniers M., Dunn V., Grubauer P., Kartye T., Yamamoto K.

59:11
    Ránu Eeliho Tolvanena vyráží Montembeault. Domácí zatím odolávají.

59:04
    Sean Monahan zřejmě zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou branku. Zahrál ale jen na icing.

58:29
    Hosté tam puk zavážejí a Grubauer odjíždí na střídačku!

58:01
    Už jen dvě minuty. Pomalu čas na hostující power-play. K tomu se však Krakeni potřebují dostat do útočného pásma.

57:21
    Tohle byla dobrá šance hostí! Jordan Eberle dobruslil na pravém kruhu od mantinelu odražený puk a snažil se prostřelit Montembeaulta. Ten však ztlumil kotouč někde mezi tělem a pravou rukou.

56:40
    Na pravém kruhu se dostal k puku Yanni Gourde. Útočník Seattlu musel zakončovat bekhendem a mířil vedle vzdálenější tyčky.

56:00
    Poslední reklamní přestávka přichází na řadu přesně čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

55:16
    Nick Suzuki se společně se Slafkovským dostal do přesilové situace 2 na 1. Suzuki se to rozhodl řešit sám a střelou z levého kruhu Grubauera nepřekonal!

54:37
    Eeli Tolvanen střílel z levé strany vedle domácí branky. K puku se dostal Montreal.

53:59
    Šest minut před koncem vedou domácí o jediný gól. Závěr asi bude hodně dramatický.

52:59
    Výborné střídání domácích! Brendan Gallagher našel zpoza branky Tannera Pearsona. Ten ani nadvakrát zblízka nepřekonal Grubauera.

52:31
    Do dobré příležitosti se řítil Juraj Slafkovský, který však nakonec minul branku hostí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Monahan (Jos. Anderson, Evans), 24. Pearson (Gallagher, Dvorak), 27. Monahan (Suzuki, Caufield), 60. Jos. Anderson – 35. McCann (Dunn, Larsson), 45. Dunn (Tolvanen, Beniers)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Jos. Anderson, Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Ylönen, Stephens, Armia.
    Trenér: Martin St. Louis

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – B. Tanev, Wennberg, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, McCormick.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Daisy, Murray

Diváci: 20 915