Skellefteå – Färjestad 3:4 (kon.) | Ženeva – Växjö 4:1 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice cz 2:1 (kon.)
Genève-Servette HC
4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Växjö Lakers
Úterý 05.12.2023, 19:45 • Patinoire des Vernets • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

Využití: 1 – 0 (22:04:47)

Hosté zaznamenali dílčí úspěch, když vyhráli závěrečnou třetinu, Mayera se jim povedlo překonat až dvě minuty před koncem, poté mohli manko ještě snížit, ovšem nestalo se tak. Ženeva hodně těžila z úvodu utkání, kde se ujala dvougólového náskoku, který ještě v první třetině zvýšila. Poté trpělivě bránila a z brejku se jí povedl čtvrtý zásah. Díky výbornému Mayerovi držela dlouho čisté konto, o které sice přišla, ale i tak půjde ale do odvety s hodně dobrým náskokem.

59:54
    Hosté byli velmi blízko druhému zásahu těsně před koncem, v přečíslení přišla střela z mezikruží, kterou Mayer dokázal zneškodnit.

59:36
    Mayer ještě v samém závěru zasahuje, když puk ukrývá do lapačky.

59:18
    Persson pouze nahodil puk ze středního pásma, navíc mimo bránu.

58:54
    Sylvegård se snažil individuálně projít před bránu Ženevy, obránci mu v tom ale zabránili.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:59 RIEDER - 4:1

57:59
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Čisté konto pro domácího gólmana to nebude, dvě minuty před koncem o něj přichází. TOBIAS RIEDER si našel volný prostor před brankou, kde zužitkoval parádní přihrávku a zamířil pod její horní tyč. Tady neměl Mayer žádnou šanci.
    Asistence: Manuel Ågren.

57:26
    Berni střílel z úhlu na bližší tyč, u které však byl připravený Åhman.

56:40
    Persson nahazoval z pravého kruhu před bránu, žádný z jeho spoluhráčů ale kotouč nedokázal tečovat.

55:23
    Domácí mohli přidat pátý zásah, v přečíslení dva na jednoho ale neuspěli, když střela jednoho z nich letí mimo bránu.

54:45
    Domácí stále drží čtyřgólový náskok a čisté konto k tomu, hosté už mají jen zhruba pět minut na alespoň čestný úspěch, ovšem puk drží u své brány.

52:41
    Ani tohle není gól, Blichfeld čekal před odkrytou bránou na přihrávku, ovšem puk skončil u Mayera, jenž jej rychle schoval.

52:23
    Střelu z levého kruhu na bližší tyč Mayer bez potíží pokryl. Následuje komerční přestávka.

50:43
    Špatná kombinace hostů v útočném pásmu znamená ztrátu kotouče.

49:24
    Mayer předvedl parádní zákrok, když se roztáhl na brankovišti a střelu z kruhu schoval do lapačky.

48:37
    Dobré možnosti na obou stranách, v obou případech ale úřadovaly obrany a ani jeden z brankářů zasahovat nemusel.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 4. Filppula (Pouliot), 5. Berni (Manninen), 19. Richard (Winnik, Miranda), 36. Praplan – 58. Rieder (Ågren)

Genève-Servette HC: Mayer (Descloux) – Jacquemet, Vatanen, Berni, Karrer, Le Coultre, Honka, Völlmin – Winnik, Richard, Miranda – Jooris, Manninen, Hartikainen – Rod, Filppula, Praplan – Bertaggia, Berthon, Pouliot – Guignard.
    Trenér: Jan Cadieux

Växjö Lakers: Åhman (Larmi) – Carlsson, Persson, Martinsson, Cooper, E. Rosén, Giuttari, Hurtig – Rieder, Kossila, Sylvegård – McLaughlin, R. Rosén, Blichfeld – Ågren, Eriksson, Štancl – Gustafsson, Lundberg, Sylvegård.
    Trenér: Jörgen Jönsson

Rozhodčí: A. Kika, J. Ondráček – D. Altmann, D. Schlegel

Diváci: 3 494
    Úterý 12.12.2023
    Växjö - Ženeva 3:2

Branky a nahrávky: 36. Nilsson (Blichfeld), 49. Kossila (Blichfeld, Persson), 50. R.Rosén (Persson, M.Sylvegård) – 45. Vatanen (Maninnen, Jooris), 47. Maninnen (Jooris)