Florida – Dallas 5:4 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 3:1 (kon.) | St. Louis – Vegas 3:6 (kon.)
Edmonton – Carolina 6:1 (kon.)
Florida Panthers
5:4 (2:1, 1:0, 2:3)
Dallas Stars
Čtvrtek 07.12.2023, 01:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

Utkání je u konce a po divoké třetí třetině se domácí tým raduje z těsné výhry. Hned po nástupu na led hosté udeřili a využili přesilovku, když se trefil Mason Marchment. Ve 45. minutě už bylo srovnáno, když se před brankou zjevil Jevgenij Dadonov a tečí využil nahození od modré čáry. Jenže ještě v téže minutě vrátil Floridě vedení Aleksander Barkov a když na konci 48. minuty skóroval i Evan Rodrigues, zdálo se, že to domácí v klidu dohrají. V 53. minutě ale využil přesilovku hostující Thomas Harley a bylo tu drama. Dallas se všemožně snažil o srovnání skóre, zkusil i power-play, nic už ale nepomohlo a tak utkání skončilo výsledkem 5:4. Florida je po této výhře na druhém místě Atlantické divize s 32 body, Dallas je v Centrální divizi také druhý a má 31 bodů.

Florida se v dalším utkání představí v sobotu od 1:00 doma proti Pittsburghu, Dallas bude hrát už v pátek od 2:00 na ledě Washingtonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:19:36)

59:45
    Závar před Bobrovským, ten neměl puk pod kontrolou ale nakonec jej s pomocí spoluhráčů přikryl a přerušil hru.

59:18
    Další Robertsonův pokus, nyní od modré čáry, Barkov srazil puk do rohu.

58:55
    Robertson byl v celkem dobré pozici u pravého kruhu, trefil ale jen stínícího obránce.

58:18
    Oettinger je na střídačce, začíná power-play Dallasu!

58:01
    Dallas si bere oddechový čas.

57:36
    Bennett pouze nahodil po mantinelu do útočného pásma, zpoza branky jdou do protiútoku hráči Dallasu.

56:59
    Domácí se snaží držet puk co nejdál od své branky. Zatím to vychází.

55:48
    Dallas v útoku, teď to ale jde do dobře postavené obrany soupeře.
    54:56 Šanci domácích hasil Suter

54:56
    Po Forslingově sražené střele padal puk na branku, Oettingerovi se sna chvíli ztratil, spadl mu na záda a klouzal do branky. Domácí se pak neúspěšně snažili o dorážku, hostující Suter jej dokázal zamést z brankové čáry!

54:25
    Hra se nám přesunula na opačnou stranu a Bobrovskij také raději pokryl nepříjemné nahození od modré čáry.

54:09
    Zprava střílel domácí Tkachuk, Oettinger si nedělal problémy a svým zákrokem přerušil hru.

53:28
    Vysoký oblouček do pásma Dallasu, Suter jej sklepával vysokou holí. Vhazuje se v pásmu hostů.

52:59
    Už se zase hrálo před Oettingerem a ten zasahoval vleže na svém brankovišti. Povedlo se mu přerušit hru a uklidnil tak situaci.
    52:26 Thomas HARLEY - 5:4

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Rodrigues (Mikkola, Reinhart), 19. Reinhart (Barkov, Rodrigues), 21. Verhaeghe (Bennett, Mikkola), 45. Barkov (Reinhart, Rodrigues), 48. Rodrigues (Ekman-Larsson, Ekblad) – 14. Faksa (Steel, Harley), 41. Marchment (Duchene, Heiskanen), 45. Dadonov (Hakanpää, W. Johnston), 53. Harley (Marchment)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Gadjovich.
    Trenér: Paul Maurice

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), R. Suter, Hakanpää, Lindell, Hanley, Harley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Faksa, Steel.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Lambert, Hebert – Galloway, Alphonso

Diváci: 18 376