Přerov – Olomouc 3:2 (kon.) | Tábor – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Plzeň – Kladno 8:2 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 4:0 (kon.)
Pardubice – Poruba 3:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Tábor
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HC Litvínov
Čtvrtek 14.12.2023, 16:00 • Zimní stadion, Tábor • Extraliga dorostu • Skupina A

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě předposledního Tábora výsledkem 5:2. Domácí se v zápase prosadili jako první, ale pak už tahali za delší konec pomyslného provazu Severočeši. Ti ještě v první třetině vyrovnali a do třetí části si pak přenesli vedení 3:1. Domácím se podařilo deset minut před koncem snížit trefou Ondřeje Slívka, jenže hosty pak poměrně rychle zase uklidnil Jan Kurnat. Závěrečný nápor Tábora navíc přibrzdilo oslabení. V poslední minutě ještě přišlo vyloučení i na straně Litvínova. Jihočeši odvolali gólmana, 7 sekund před koncem však trefil jejich opuštěnou branku Jindřich Koky.

Střely na branku – 19:40 (18:18:31)

59:53 Jindřich KOKY - 2:5

59:53
    5/6
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hotovo! 7 sekund před koncem trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou domácí klec JINDŘICH KOKY – 2:5. Asistence: Jakub Winkelhöfer.
    Koky J., Bednařík J., Winkelhöfer J., Udržal K., Řepka T.
    Svoboda V., Pufr A., Suchan A., Hlavín J., Slívko O., Pánek S.

59:32
    Domácím trvalo, než vůbec zavezli puk do útočného pásma. Tohle už budou mít složité.

59:07
    Tábor je kompletní a zkouší to bez brankáře.

59:05
    Ještě vyloučení na straně Litvínova. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tobias Uhlík. Domácí si berou time-out.

58:30
    Po střele Jana Trefného zůstal Moustafa roztažený ve svém brankovišti. Dorážka ze strany hostujících hráčů však nepřišla.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23
    Daniel Břenda se dostal před brankou k bekhendové střele. Ta skončila někde v betonech Moustafy.

57:06
    Za podrážení je vyloučen Šimon Céza. Domácí budou hrát oslabení a v podstatě se tak připravili o možnost závěrečného tlaku.

56:02
    Vít Mašek měl napraženo na pravé straně útočného pásma. Domácímu obránci rána vůbec nesedla.

55:20
    Od modré čáry střílel deváťák v litvínovské sestavě Tobiáš Řepka. Kotouč má v lapačce Moustafa.

54:44
    Nyní je už Tábor kompletní. Domácí ale mají co dohánět.

54:24
    Hostům odpískáno postavení mimo hru.

53:40
    Domácí zaútočili v oslabení! Moc nescházelo a vracející se Koky si dal vlastní gól. Vložil totiž hůl do přihrávky a tečoval puk na vlastní branku. Naštěstí pro Litvínov trefil přesouvajícího se Udržala.

52:43
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Sebastian Pánek – 2 min., podrážení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Podzimek (Šustík), 50. Slívko (Suchan) – 19. Koky (Winkelhöfer, M. Peroutka), 27. Winkelhöfer (Koky), 29. Trefný (D. Sedláček), 53. Kurnat (M. Peroutka, L. Dostál), 60. Koky (Winkelhöfer)

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Lomoz – Suchan, Hlavín (C), Slívko – Slabý, S. Pánek (A), V. Svoboda – Strachota, Podzimek, Šustík – Kostka.
    Trenér: Milan Daniščin

HC Litvínov: Udržal (Trejbal) – Břenda, Uhlík, Řepka, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka – L. Dostál, M. Peroutka (A), Koky (A) – Trefný, D. Sedláček, Kurnat – Cvikl, Vondráček, Bednařík.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Šperl – Štofa, Kubíček