Montreal – Pittsburgh 3:4 (4:3 po s.n.) | New Jersey – Boston 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:1 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 2:5 (kon.)
po s.n. (4:3)
Montreal Canadiens
3:4 (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 14.12.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je ode mne pro dnešek všechno. Děkuji Vám za pozornost a budu se opět těšit u dalších zápasů kanadskoamerické NHL.

Hezký den přeji. (04:20:53)

Statistiky
    Střely na bránu: 42 – 30 | Přesilová hra: 1/4 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 8

Samuel Montembeault (MTL) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 64:30
    Alex Nedeljkovic (PIT) – 39 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 22:04
    Radim Zohorna (PIT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:21

1. Sidney Crosby (PIT) 2+1
    2. David Savard (MTL) 1+0
    3. Alex Nedeljkovic (PIT) 39 zákroků

Dnešní duel nakonec nabídl pořádné drama! Strhující prodloužení, dvanáct sérií nájezdů, no co víc si přát?

Montreal rozhodně nemůže být spokojen. Dvě třetiny lepší, přesilovka v závěru třetí třetiny, přesilovka v prodloužení, dominantní výkon právě v nastaveném čase. Nájezdy už jsou loterie, ovšem domácí mohli a měli rozhodnout dřív. Pens těží hlavně z výtečné druhé třetiny, zbytek už si museli ubojovat a se štěstím vyhrát. Dnes to každopádně vyšlo – 3:4sn.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    JANSEN HARKINS sice trefil Samuela Montembeaulta, kotouč ale nakonec zapadne do brány. Máme rozhodnuto – 3:4.

12. série
    4:3
    Jansen HARKINS sice trefil Samuela Montembeaulta, kotouč ale nakonec zapadne do brány. Máme rozhodnuto – 3:4.

12. série
    3:2
    Josh ANDERSON naznačil střelu, brankáře soupeře ale nepřechytračil, ten zasahuje.

11. série
    3:2
    Vinnie HINOSTROZA chtěl gólmana vymíchat, nepovedlo se.

11. série
    3:2
    Další pokus o střelu, Brendan GALLAGHER neuspěl .

10. série
    3:2
    Radim ZOHORNA jel hodně pomalu a málem puk propasíroval, Samuel Montembeault ale nakonec udrží kus černé gumy před čarou.

Radim Zohorna jede svůj první nájezd v NHL!

10. série
    3:2
    Jake EVANS mířil na lapačku, trefuje gólmana.

9. série
    3:2
    Valtteri PUUSTINEN to zkoušel šikovně, těsně ale minul bránu.

9. série
    3:2
    Michael PEZZETTA neproměňuje.

8. série
    3:2
    Jeff CARTER chtěl vymíchst brankáře, ten se ale nenechal a Carter trefuje beton.

8. série
    3:2
    Michael MATHESON vypálil, ovšem prostor mezi betony netrefil.

7. série
    3:2
    Lars ELLER proměňuje.

7. série
    3:1
    Sean MONAHAN a jeho šikovný pohyb. Jako levák si najel doleva a přesnou ranou trefuje.

6. série
    2:1
    Erik KARLSSON zkusil ruský blafák, napřáhl se až ke stropu a pálí. Nedal.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 7. Savard, 13. Struble (Pezzetta, Ylönen), 16. Monahan (Matheson, Suzuki) – 14. Crosby (D. O'Connor), 26. Guentzel (Crosby, E. Karlsson), 32. Crosby (E. Karlsson, Malkin), rozh. náj. Harkins