Montreal – Pittsburgh 3:4 (4:3 po s.n.) | New Jersey – Boston 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 4:3 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:1 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 14.12.2023, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný čtvrteční den. (05:56:20)

3. Jeremy Swayman (BOS) – 33 zákroků

Po vyrovnaném utkání se z vítězství nakonec radují Devils, kteří ve třetí třetině nejdříve vyrovnali a poté rozhodli v prodloužení.

62:47 Jack HUGHES - 2:1

62:47
    4/4
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    New Jersey svoji převahu v prodloužení přetavuje ve druhý získaný bod. Bratt našel parádním pasem volného JACKA HUGHESE, který se střelou z mezikruží nemýlil. Asistence: Jesper Bratt a Vítek Vaněček.
    Hughes J., Bratt J., Marino J., Vaněček V.
    Swayman J., Lindholm H., Marchand B., Pastrňák D.

62:16
    Po přečíslení se do kotouče z levého kruhu opřel Meier a těsně minul odkrytou klec.

61:43
    Hischier se z levé strany natlačil před brankoviště, střelou bekhendem Swaymana nepřekonal.

60:59
    Ani nyní se Jack Hughes střelou z levého kruhu neprosadil.

60:36
    První šanci v prodloužení měl Jack Hughes, který nedokázal nadvakrát procpat puk za Swaymana.

60:01

New Jersey dokázalo ve třetí třetině vyrovnat a vynutilo si prodloužení.

60:00

59:17
    Jack Hughes se zjevil v obrovské šanci, střelou z mezikruží ale trefil pouze beton Swaymana.

59:02
    Bostonu se nezdařilo založení útoku a je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrátí k brance Swaymana.

57:33
    Po Pastrňákově nahození a zákroku Vaněčka se u branky strhla menší šarvátky. Vylučovat se podle všeho nebude.

56:57
    Od modré čáry vystřelil Miller a puk proletěl těsně kolem tyčky. Devils si nyní vytvořili solidní tlak.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 43. Mercer (Haula, Holtz), 63. J. Hughes (Bratt, Vaněček) – 17. Geekie (J. van Riemsdyk, Heinen)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Nemec, Siegenthaler, Marino, Bahl, C. Miller, L. Hughes – Meier, J. Hughes (A), Toffoli – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Holtz, Mercer, Haula – Bastian, M. McLeod, Lazar.
    Trenér: Lindy Ruff

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Mitchell, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Shattenkirk, Lohrei – Pastrňák (A), Geekie, DeBrusk – Frederic, Coyle, Marchand (C) – Heinen, Poitras, J. van Riemsdyk – Steen, Beecher, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Hebert, Lee – Smith, Berg

Diváci: 16 514