Carolina – Washington 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Anaheim 1:5 (kon.) | Vegas – Ottawa 6:3 (kon.)
Colorado – San Jose 6:2 (kon.)
Colorado Avalanche
6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
San Jose Sharks
Pondělí 18.12.2023, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Je za námi utkání mezi Coloradem a San Jose. Zasloužené dva body si připsali domácí, kteří utkání zvládli poměrem 6:2. Hrdinou zápasu se stal Nathan MacKinnon, jenž vstřelil dva góly a také dvakrát asistoval. Skvělý výkon ale podal také český útočník Tomáš Hertl, jeho dvě branky ale Žralokům nestačily.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:51:12)

Jack Johnson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Ryan Johansen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Nikita Ochoťuk – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:33
    Nikita Ochoťuk dostal kotouč před bránu, situace byla velmi nepřehledná. Alexandar Georgijev si ale poradil.

59:06
    Kotouč opět vyskočil až do hlediště. Máme tady přerušení, po kterém se bude vhazovat v neutrální zóně.

58:33
    Colorado si přihrává v útočném pásmu. Podaří se mu ještě vstřelit sedmý gól?

58:03
    Fredrik Olofsson se dostal s pukem do útočného pásma, kde ale byl přiražen k mantinelu.

57:23
    Fanoušci si závěr tohoto utkání užívají. Arénou dokonce jede mexická vlna.

56:55
    Hostující obránci drží kotouč ve svém pásmu. Rozehrávku řídí Jan Rutta.

56:13
    Ross Colton si na pravém kruhu našel přihrávku Jacka Johnsona, zakončení z první ale přesné nebylo.
    55:11 Nathan MACKINNON - 6:2

55:11
    6/6
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tento risk se ale hostům vůbec nevyplatil. Kotouč ve středním pásmu získal NATHAN MACKINNON, který následně poslal černou gumu do opuštěné klece. 6:2. Bez asistence.
    MacKinnon N., Toews D., Ničuškin V., Georgijev A., Manson J., Rantanen M.
    Zetterlund F., Hertl T., Granlund M., Eklund W., Bailey J., Barabanov A.

55:04
    San Jose riskuje! Pět minut před třetí sirénou hraje bez brankáře.

54:52
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu. Na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

54:27
    Vypadalo to na přečíslení hostů dva na jednoho, ale Mikael Granlund nezvládl přihrát ani zakončit.

53:57
    William Eklund se dostával před bránu, kde se pak pokusil o zpětnou přihrávku, nicméně Justin Bailey si jeho pobídku nenašel.

53:32
    Alexandar Georgijev zasáhl proti nahození od modré čáry. Pokračovat budeme po krátkém přerušení.

53:03
    Už jen necelých sedm minut zbývá do konce třetí periody. Colorado drží tříbrankový náskok, který zřejmě bude stačit.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Ničuškin (Drouin, MacKinnon), 13. Rantanen (MacKinnon, Toews), 19. Wood (Colton, Drouin), 24. MacKinnon, 50. R. Johansen (C. Jones, Cogliano), 56. MacKinnon – 30. Hertl (Granlund, Barabanov), 51. Hertl (Eklund, Granlund)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Manson, Toews (A), Malinski, Byram, J. Johnson, C. Jones, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, Colton, Wood – L. O'Connor, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson.
    Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Ochoťuk, Addison, Thrun – Barabanov, Granlund, Zetterlund – Eklund, Hertl (A), Zadina – Studnicka, Kunin, Hoffman – Labanc, MacDonald, Bailey.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: L'Ecuyer, Chmielewski – Gawryletz, Knorr

Diváci: 18 093