Winnipeg – Detroit 5:2 (kon.) | Washington – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Seattle 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Seattle Kraken
Čtvrtek 21.12.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:59:54)

3. Jordan Eberle (SEA) 1+0

Seattlu se ve třetí třetině podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když Eberle proměnil svůj samostatný únik a Kraken měl zápas velmi dobře rozehraný. Nicméně hostující hráči vrátili Los Angeles do hry při své vlastní přesilové hře, kdy po chybě Schultze vstřelil kontaktní branku Lizotte.

Kings se poté snažili zápas dovést alespoň do prodloužení, ale houževnatá obrana Krakena už další branku nedovolila, a tak jsme se v Crypto.com aréně dočkali malého překvapení, když Seattle Kraken odtud odváží oba dva body za výhru 2:1 nad Los Angeles Kings.

Hrdinou utkání je bezesporu hostující brankář Joey Daccord, který především během úvodních dvou třetin deptal střelce Kings a ztracené čisté konto takovým způsobem jej může hodně mrzet.

59:55
    Larsson vyhazuje puk z obranného pásma Seattlu a tohle tedy už hostující hráči zvládnou.

59:27
    Fiala dostal nabito na modrou čáru, jenže domácí hráč kotouč netrefil a ten tedy putuje do středního pásma.

58:56
    Domácím hráčům nevyšel přechod do útočné třetiny, když si rozhodčí všimnuli ofsajdu Los Angeles.

58:44
    Seattlu se podařilo vyvézt puk až do svého útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišli.

58:29
    Kempe ze středu útočného pásma minul hostující klec.

57:55
    A další vyhození hostujících hráčů, které opět letělo těsně vedle opuštěné klece.

57:28
    Doughtyho rána z modré čáry trefuje hned bránícího Taneva, který následně zkoušel trefit opuštěnou klec, ale minul o malý kousek.

57:15
    Hned po vhazování navíc Will Borgen (SEA) zasáhl Fialu holí do obličeje, takže dostává dvě minuty. Tohle je obrovská příležitost pro domácí.

57:08
    Kings už nyní zkoušejí hru bez svého brankáře.

57:08
    Danault vletěl do útočného pásma, kde ihned vystřelil a Daccordovi se jeho pokus podařilo vyrazit do rohu kluziště. Seattle následně poslal touš na zakázané uvolnění.