NHL
Minnesota – Boston 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 1:4 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Washington – Tampa 1:2 (1:2 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 4:5 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (po pr.) | Anaheim – Seattle 2:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:5 (kon.)
Colorado – Arizona 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
New York Islanders
Neděle 24.12.2023, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z výhry radují hosté. Ve třetí části jsme sledovali snahu Caroliny smazat dvoubrankovou ztrátu a to se začalo dařit ve 42. minutě, kdy skóroval Jaccob Slavin. Jenže za malou chvíli přišel protiúder hostů, a ve 44. minutě po střele z kruhu to bylo zase o dva. Úspěšným střelcem byl Anders Lee. Carolinu to ale nezlomilo, rozjela stupňující se nápor a v 50. minutě využil přesilovku Stefan Noesen. Od této chvíle to bylo o tom, jestli Sorokin vydrží nápor Caroliny, nebo se snad dočkáme ještě více dramatické koncovky, třeba i s prodloužením. Platila první varianta, hosté přečkali i závěrečnou powerplay soupeře.a zápas tak skončil výsledkem 4:5. Carolina je po této porážce na pátém místě Metropolitní divize s 38 body, hosté jsou ve stejné divizi druzí se 41 body.

Carolina se opět představí ve čtvrtek od 2:00 na ledě Nashvillu, NY Islanders čeká zápas ve stejný den od 1:30 doma proti Pittsburghu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a krásný sváteční den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:36:44)

60:00
    Po závěrečné siréně se ještě strhla krátká rozmíška, kterou sudí ocenili dvěma minutami za hrubost pro domácího Stefana Noesena a hostujícího Roberta Bortuzza.

59:54
    Sorokin vyrazil střelu zpoza kruhů, dorážka domácím nevyšla a gólman NY Islanders pak puk definitivně přikryl.

59:41
    Burnsova nabídka na teč skončila u zadního mantinelu, drtivý nápor vrcholí.

59:12
    Skjei po vyhraném buly minul, domácí ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.

59:08
    Sorokin přikryl puk po Svečnikovově pokusu u tyčky.

59:00
    Jeden takový oblouček doklouzal na zakázané uvolnění, vše se tak vrátí před Sorokina.

58:56
    tlak domácích vrcholí, hráči New Yorku se už jen snaží puky případně vyhodit ven z pásma.

58:02
    Domácí jsou v šesti, je tu power-play!

57:52
    Kočetkov už mířil na střídačku, když se hosté zmocnili puku a stříleli přes celé kluziště. Gólman Caroliny se ale stihl vrátit a puk zastavit.

56:45
    Odražený puk se dostal k Nelsonovi, ten ihned zakončoval po ledě, Kočetkov vykopl betonem.

55:59
    Přes obránce zakončoval hostující Pageau, pro Kočetkova to ale nebyla neřešitelná situace.

54:42
    Domácí si ale musí dávat velký pozor na okénka v obraně, do jednoho se dostal Barzal a donutil Kočetkova k pohotovému zákroku na brankové čáře.

54:21
    Nápor Caroliny nepolevuje, je to teď prakticky hokej na jednu branku.
    53:49 Nečasův neuznaný gól

53:49
    Domácí dostali puk za Sorokina, na brankovišti byl velmi aktivní Martin Nečas, jeho gól však nebyl uznán pro kopnutí do puku bruslí. Celá situace se pak ještě kontrolovala na videu, verdikt zůstal.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. Teräväinen (Jarvis, Orlov), 21. S. Aho II (Bunting, Svečnikov), 42. Slavin (Nečas, Svečnikov), 50. Noesen (Nečas, Skjei) – 12. S. Aho I (Palmieri, Nelson), 15. Nelson (Reilly, Palmieri), 19. Horvat (Barzal, Lee), 35. Reilly (Barzal, Lee), 44. Lee (Dobson, Horvat)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Perets) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Bunting.
    Trenér: Rod Brind'Amour

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: L'Ecuyer, Hebert – Fournier, McNamara

Diváci: 18 921