NHL
Minnesota – Boston 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 1:4 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Washington – Tampa 1:2 (1:2 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 4:5 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (po pr.) | Anaheim – Seattle 2:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:5 (kon.)
Colorado – Arizona 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:4 (kon.)
Colorado Avalanche
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Neděle 24.12.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Skončilo nám utkání mezi Coloradem a Arizonou. Ze zisku dvou bodů se radují Laviny, které dnes Kojoty přehrály poměrem 4:1. Rozhodla druhá třetina, ve které se domácí prosadili hned třikrát a hosté tedy šli do poslední dvacetiminutovky se čtyřbrankovým mankem. Až v úplném závěru snížil Alexander Kerfoot, tudíž skvěle chytající Alexandar Georgijev si dnes čisté konto nepřipsal.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:34:10)

59:23
    Matias Maccelli zavezl puk do útočného pásma, ale neměl tolik potřebnou podporu kolegů.

58:59
    Kotouč byl přizvednut do ochranné sítě a vhazovat se bude v pásmu Colorada. Už pouze minuta schází do konce utkání.

58:09
    Přece jen ale hosté mají tlak, Alexandar Georgijev se musí mít na pozoru.

57:43
    Arizona se snaží usadit v útočném pásmu, ale už nemá moc času na to, aby s tímto duelem ještě něco udělala.
    56:56 Alexander KERFOOT - 4:1

56:56
    6/5
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí dnes čisté konto neudrží! Hned na začátku přesilovky se ke střele z levého kruhu dostal Michael Carcone, před brankovištěm pak touš tečoval ALEXANDER KERFOOT. 4:1. Asistence: Michael Carcone a Sean Durzi.
    Kerfoot A., Carcone M., Keller C., Schmaltz N., Ingram C., Durzi S.
    Johnson J., Cogliano A., O'Connor L., Georgijev A., Manson J.

56:48
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Miles Wood – 2 min., podrážení.

56:39
    U branky domácích dotíral Zachary Sanford, před kterým ale kotouč odehrál Alexandar Georgijev.

56:09
    Mikko Rantanen se celkem snadno dostal do útočného pásma, kde ale z otočky nepřihrál přesně.

55:18
    Alexander Kerfoot vybízel spoluhráče mezi kruhy, jeden z obránců ale skvěle zakročil.

54:50
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hokejisté Coyotes zakládají další ofenzivní akci.

54:16
    Matias Maccelli si pomohl nahozením do útočného pásma. Kotouč ale dojeli jako první domácí.

52:39
    Nathan MacKinnon našlápl a najednou se ocitl sám před bránou. Hledal prostor mezi betony, ale Connor Ingram výtečně zasáhl.

52:12
    Devon Toews zachytil křížný pas hostujícího celku, následně touš nahodil směrem dopředu.

51:37
    Andrew Cogliano sice udržel kotouč v útočném pásmu, ale až ke střele se domácí útočník nedostal.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Byram (Colton), 22. Ničuškin (MacKinnon, Toews), 34. Manson (F. Olofsson, L. O'Connor), 40. F. Olofsson (Cogliano, L. O'Connor) – 57. Kerfoot (Carcone, Durzi)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Byram, Manson, Malinski, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, Colton, Wood – L. O'Connor, R. Johansen, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Dumba, Moser, Kesselring, Durzi, Stecher, Dermott – Schmaltz (A), Kerfoot, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Sanford, McBain, Carcone – Zucker, L. Cooley, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Schlenker, Syvret – Mills, Murchison

Diváci: 18 117