New Jersey – Columbus 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Washington 5:1 (kon.) | Tampa – Florida 2:3 (kon.)
Toronto – Ottawa 2:4 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 0:7 (kon.)
Minnesota – Detroit 6:3 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (kon.)
Arizona – Colorado 5:4 (po pr.) | Chicago – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Calgary – Seattle 1:2 (kon.)
Anaheim – Vegas 5:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:1 (kon.)
New Jersey Devils
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 28.12.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (03:53:58)

Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Dámy a pánové, comeback je na světě a New Jersey z ničeho vytěžilo plný počet bodů! Přece jen, po senzačním sólu Lukea Hughese už jde těžko prohrát, ne? Každopádně v prodloužení byl přece jen lepší Columbus, který těžil hlavně z toho, že vyhrával vhazování. Nakonec se ale fatální chyby dopustili také hosté, konkrétně to byl Kent Johnson, který špatným držením puku poslal do úniku Tima Meiera, který si v takových situacích už ví rady. Columbus tak po výborně rozehraném zápase prodloužil sérii proher, zatímco Devils začali novou vítěznou šňůru.

62:12 Timo MEIER - 4:3

62:12
    4/4
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Je hotovo, New Jersey po senzačním comebacku bere druhý bod! Kent Johnson se už napřahoval ke svému gólovému zakončení, jenže mu kotouč sjel, čehož si všiml až moc pozdě. Mezitím už se TIMO MEIER řítil sám na Elvise Merzļikinse, kterého překonal střelou mezi betony! Bez asistence.
    Meier T., Nemec Š., Vaněček V., Mercer D.
    Bean J., Bemström E., Merzļikins E., Johnson K.

61:29
    Columbus nemá celkově dobré čísla na vhazování, v rozhodujících fázích tohoto utkání ale tuto disciplínu velmi dobře zvládá a může díky tomu hrát.

60:57
    Jako první ale nakonec musel zasahovat Elvis Merzļikins, kotouč však letěl přímo do jeho rukavice, takže to neměl moc těžké.

60:38
    Úvodní buly prodloužení ovládli hosté, kteří se tedy pevně usadili u kotouče a pomalu hledají rozhodující akci.

60:01

Wow, třetí třetina stála za to! Většinu času to vypadalo, že Blue Jackets přece jen udrží hubené vedení, ale nakonec přece jen srovnal Dawson Mercer. Devils ale za chvíli opět byli ve velké kaši, jelikož Jegor Činachov předvedl výborný přehled a poslal svůj tým zpátky do vedení. Z velké kaše vytáhl domácí až Luke Hughes, který parádní akcí poslal zápas do prodloužení! Jaké bude finální rozuzlení tohoto utkání?

60:00

59:33
    Columbus to ještě opatrně zkouší, ale samozřejmě nechce nic riskovat, ať má alespoň jeden bod.
    58:35 Luke HUGHES - 3:3

58:35
    6/6
    Rodina se jmenovkou Hughes se stará a opětovné vyrovnání! Stálo to ale především na mladším LUKEU HUGHESOVI, který předvedl nevídanou individuální akci, při které se z vlastního pásma dostal až do mezikruží. Následovala nechytatelná střela do levé šibenice. Asistence: Jack Hughes, Dawson Mercer.
    Hughes L., Hughes J., Hischier N., Meier T., Bratt J., Toffoli T.
    Provorov I., Voronkov D., Gudbranson E., Činachov J., Marčenko K., Merzļikins E.

58:15
    Devils ještě mají nějaký čas, proto se hned usadili v útoku a dokonce už odvolali českého brankáře!

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 10. Palát (Haula, Mercer), 56. Mercer (Nemec), 59. L. Hughes (J. Hughes, Mercer), 63. Meier – 7. Bean (Gaunce, Texier), 29. Danforth (Jiříček, Fantilli), 58. Činachov

New Jersey Devils: Vaněček (Daws) – Siegenthaler, Nemec, L. Hughes, Marino, Bahl, C. Miller – Toffoli, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Hischier (C), Holtz – Meier, M. McLeod, Mercer – B. Smith, Haula, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff.

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), Jiříček, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Texier, Gaunce, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent.

Rozhodčí: Syvret, Pochmara – McNamara, Suchánek

Diváci: 16 514