Česko
4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Švédsko
Sobota 30.12.2023, 16:30 • Vierumäki-2 (FIN) • Turnaj pěti (U17)

Čeští hokejisté do 17 let si na vánočním turnaji ve Finsku počínali skvěle, porazili všechny čtyři soupeře a slaví suverénní prvenství. V dnešním závěrečném zápase přestáli švédský tlak z první třetiny, dokázali odpovědět na přesilovkový vedoucí gól soupeře a v závěrečné části během 34 vteřin odskočit na 3:1. Ještě rychleji sice soupeř vyrovnal, ale rozhodující úder si přichystal po Nestrašilově akci v 58. minutě Kucharčík.

Střely na bránu 34:27 (9:16, 14:6, 11:5)
    Vyloučení 1:5
    Využití 0:1 (18:40:05)

59:48
    Švédskému kvartetu se podařilo vyhodit kotouč a Goos míří znovu na střídačku, soupeř riskne hru pět na pět bez brankáře.

59:26
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Eric Nilson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:05
    Věchet vystihl Boumedienneovu přihrávku na modré čáře a posouvá kotouč do středního pásma.

58:35
    Modrožlutí vybojovali pásmo a Måns Goos okamžitě míří na střídačku, švédská brána je prázdná.

Česko právě vstřelilo branku!
    Situaci dva na dva zvládli naši skvěle, Nestrašil se protáhl až za bránu a vrátil kotouč zadovkou před brankoviště, odkud z první prostřelil Goose MATOUŠ KUCHARČÍK. Asistence: Václav Nestrašil a Petr Věchet.

55:52
    Švédové šikovně vyhazují, nejedná se o zakázané uvolnění a musíme rozjíždět akci zpoza vlastní brány. Rozehrávka se však nedaří a Štěbeták vyrážečkou kryje pohotovou střelu forčekujícího Ekberga.

55:02
    Český výběr je i v plném počtu jednoznačně aktivnější, Goos však zasahuje opět spolehlivě a po jeho zákroku se vhazuje v našem útočném pásmu.

54:08
    Prakticky nepřerušené čtyři minuty v přesilové hře nepřinesly změnu skóre a soupeř je opět kompletní.

52:08
    William Håkansson – 2 min., držení.

52:03
    Švédsko je v plném počtu.

51:38
    Švédové oslavují brankáře Goose, který teď semaforem neuvěřitelně čapl tutovku Pekaře, který po Poletínově přihrávce střílel z pokleku do šibenice zdánlivě odkryté brány.

50:03
    Sascha Boumedienne – 2 min., hákování.

49:54
    Oddechový čas pro mužstvo Česka.
    49:54 Jakob Ihs WOZNIAK - 3:3

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 29. Pekař (Poletín, Čihař), 44. Hrubý (Bartovič, Fasner), 45. Čihař (Pekař), 58. Kucharčík (Nestrašil, Věchet) – 23. Stenberg (Klingsell, Nilson), 50. Björck (Wozniak, Krantz), 50. Wozniak (Ekberg, Björck)

Česko: Štěbeták (Novák) – Černý, Dyk, Cichoň, Holub, Šilhavý, Mikel, Pšenička – Poletín, Čihař, Pekař – Hrubý, Fasner, Bartovič – Nestrašil, Kucharčík, Věchet – Ubl, Klatovský, Zahejský
    Švédsko: Goos (Sörqvist) – Boumedienne, Hallin, Sjöström, Söderberg, Håkansson, Bröngel, Lindgren – Jennersjö, Nilson, Genborg – Ekberg, Björck, Wozniak – Klingsell, Gästrin, Stenberg – Sundqvist, Hillström, Krantz

Rozhodčí: Heiskanen – Sandås, Loukojärvi (FIN)