Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 5:2 (kon.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:5 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.)
Washington – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (2:3 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 2:3 (kon.)
Detroit – Boston 3:5 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Montreal Canadiens
Neděle 31.12.2023, 01:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

Díky povedené třetí třetině vyhrává tento zápas domácí celek 4:1. Florida byla v zápase výrazně aktivnější. (03:58:29)

Statistika
    Střely na bránu: 26 – 19 | Přesilová hra: 2/3 – 1/2 | Trestné minuty: 9 – 11

Anthony Stolarz (FLA) – 18 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 59:38
    Jake Allen (MTL) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,0 %, odchytal 58:56

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:50

1. Eetu Luostarinen (FLA) 2+0
    2. Sam Bennett (FLA) 1+1
    3. Anthony Stolarz (FLA) 18 zákroků

59:00
    Začala poslední minuta hry v tomto zápase.

58:11
    Jordan Harris měl zajímavou příležitost, ale jeho střela se od brankové konstrukce odhalila zpět do hry.
    57:13 Carter VERHAEGHE - 4:1

57:13
    6/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, do prázdné branky dokázal poslat kotouč CARTER VERHAEGHE. Asistence: Matthew Tkachuk a Aaron Ekblad.
    Ekblad A., Lundell A., Tkachuk M., Verhaeghe C., Stolarz A., Forsling G.
    Matheson M., Suzuki N., Anderson Jos., Slafkovský J., Caufield C., Monahan S.

56:09
    Hostující celek to zkouší v šesti.

56:07
    Josh Anderson se propracoval do zakončení, ate trefil jen brankáře.
    55:24 Sam BENNETT - 3:1

55:24
    6/6
    Domácí celek nyní proměnil velkou příležitost, kterou zakončoval osamocený SAM BENNETT. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
    Kulikov D., Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Stolarz A., Ekman-Larsson O.
    Gallagher B., Dvorak C., Allen J., Struble J., Harris J., Ylönen J.

55:24
    Oliver Ekman-Larsson mohl dopřát domácím výraznější vedení, ale jeho projektil míří mimo.

53:17
    Michael Matheson se propracoval do střelecké pozice, tvrdou ránou pálil vedle.

52:24
    Michael Pezzetta se probojoval do zakončení, jeho projektil kryje brankář Panthers.

51:42
    Hokejisté Floridy nyní kontrolují hru a pokouší se hrát daleko od vlastní branky. Will Lockwood trefil pouze brankáře.

50:58
    Nick Suzuki měl dost prostoru na zakončení a vypracování šance, ale pálil vedle.

50:02
    Carter Verhaeghe nedokázal trefit odkrytou část branky.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, výrazně aktivněji hrající Florida se dokázala dostat do vedení.
    47:34 Eetu LUOSTARINEN - 2:1

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Luostarinen (Rodrigues, Bennett), 48. Luostarinen (Ekblad, Ekman-Larsson), 56. Bennett (Ekman-Larsson), 58. Verhaeghe (M. Tkachuk, Ekblad) – 27. Caufield (Suzuki, Monahan)

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lomberg, Stenlund, Lockwood.
    Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Matheson, Savard, Guhle, J. Barron, Struble, Harris – Caufield, Suzuki, Slafkovský – Monahan, J. Evans, Jos. Anderson – Armia, Dvorak, Gallagher – Pezzetta, Stephens, Ylönen.

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Tobias, Kovachik

Diváci: 19 663