Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 5:2 (kon.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:5 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.)
Washington – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (2:3 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 2:3 (kon.)
Detroit – Boston 3:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
St. Louis Blues
Neděle 31.12.2023, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Domácí hokejisté díky povedené třetí třetině dokázali tento zápas vyhrát a získávají do tabulky další dva body. (03:49:44)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky poslal kotouč SIDNEY CROSBY. Asistence: Jake Guentzel a Erik Karlsson.
    Graves R., Jarry T., Guentzel J., Karlsson E., Rakell R., Crosby S.
    Schenn B., Thomas R., Kyrou J., Perunovich S., Neighbours J., Bučněvič P.

57:17
    Torey Krug se propracoval do zakončení, ale minul branku, následně byla hra přerušení a bude se vhazovat.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty ve třetí třetině, hosté už mnoho času nemají.

56:08
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, domácí celek drží náskok.

54:29
    Noel Acciari výborně tečoval kotouč před brankou, ale jeho projektil končí těsně vedle branky.

53:23
    Z dobré pozice pálil domácí obránce Erik Karlsson. Jeho rána nebyla příliš velkou komplikací pro brakáře Blues.

51:30
    Tristan Jarry dobře viděl na střelu soupeře, nyní zakončoval dobře hrající Oskar Sundqvist.

51:19
    Hra je nyní poněkud klidnější, nicméně hostující hráči cítí příležitost utkání vyrovnat.
    50:30 Kasperi KAPANEN - 3:2

50:30
    6/6
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Krátce po polovině třetí třetiny je sníženo na rozdíl jediné branky, nyní se prosazuje dobře hrající KASPERI KAPANEN.
    Hayes K., Hofer J., Saad B., Kapanen K., Perunovich S., Neighbours J.
    Ruhwedel C., Smith R., Graves R., Jarry T., Acciari N., Zohorna R.

50:03
    Joel Hofer byl připravený a jeho beton si poradil se zakončením Ellera.

49:25
    Pavel Bučněvič z dobré střelecké pozice minul branku. Zakončení mu nevyšlo podle představ.

48:27
    Komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. D. O'Connor (Malkin), 27. Malkin (Guentzel, Rakell), 45. Carter (Harkins), 59. Crosby (Guentzel, E. Karlsson) – 22. Thomas (Kyrou, Krug), 51. Kapanen

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – M. Pettersson, Letang, Graves, E. Karlsson, Ludvig, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – R. Smith, Malkin, D. O'Connor – Zohorna, Eller, Puustinen – Harkins, Acciari, Carter.
    St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Leddy, Parayko, Krug, Scandella, Perunovich, Kessel – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Neighbours – Toropčenko, Hayes, Kapanen – MacEachern, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: StLaurent, Rank – McNamara, Shewchyk

Diváci: 18 321