Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 5:2 (kon.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:5 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.)
Washington – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (2:3 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 2:3 (kon.)
Detroit – Boston 3:5 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Winnipeg Jets
Neděle 31.12.2023, 20:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Utkání je u konce a po dramatické třetí třetině se z výhry raduje hostující Winnipeg. Jako první ale v této části skórovala Minnesota, když se ve 44. minutě trefil ranou z první Frédérick Gaudreau a využil tak přesilovou hru. Hra v početní výhodě ale klapla i hostům a ve 45. minutě se střelou pod horní tyčku prosadil Vladislav Naměstnikov. Vítězná branka přišla ve 48. minutě, to nadvakrát Fleuryho překonal Dominic Toninato. Minnesota se samozřejmě pokoušela o srovnání, zejména závěrečná power-play byla o velkém tlaku, další gól už ale nepadl a duel skončil výsledkem 2:3. Minnesota je po této porážce na sedmém místě Centrální divize s 36 body, Winnipeg Centrální divizi vede se 48 body.

Minnesota se v dalším utkání představí ve středu od 2:00 na svém ledě proti Calgary, Winnipeg ve stejný den i čas přivítá Tampu Bay.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek roku 2023 a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:03:51)

59:43
    Na pravé straně dostal prostor pro střelu Spurgeon, jeho golfák našel Brossoit mezi svými chrániči.

59:32
    Velká chyba v rozehrávce, Johansson musí pospíchat pro puk až do svého pásma.

59:10
    Tlak domácích vrcholí, potřebují ale dostat puk z rohu kluziště před branku.

58:56
    Minnesota si bere oddechový čas.

58:56
    Brossoit má v lapačce Spurgeonovu ránu z dálky, je tu přerušení hry.

58:25
    Fleury je už na střídačce, je tu power-play Minnesoty.

57:45
    Puk je v pásmu domácích, ti tak zatím nemohou sáhnout k odvolání gólmana.
    57:14 Šanci na srovnání měl Brock Faber

57:14
    Parádní kličkovanou předvedl domácí Faber, dostal se až před branku, ale finální bekhend mu nevyšel. Vše skončilo posunutou branku, vylučovat se nebude.

56:37
    Schmidtova střela od modré čáry byla spíše na náhodu, domácí branku každopádně neohrozila.

56:00
    Neal Pionk zavezl puk k vlastní brance a o zadní mantinel se mu povedlo rozehrát.

55:04
    Hostující Vilardi se ve středním pásmu zmocnil puku, pravou stranou se dostal do střelecké pozice, na vybrusleného Fleuryho si ovšem nepřišel.

54:03
    Minnesota začíná stupňovat tempo hry, hosté se teď hlavně soustředí na dobrou obranu.

53:18
    Hartman přehnal svou kličku na levou stranu, puk mu utekl od hole a hosté se pak na malou chvíli osvobodili.

52:16
    Vyhození hostů se zastavilo v pásmu Minnesoty, tohle zakázané uvolnění nebude a Winnipeg může prostřídat.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. M. Foligno (Spurgeon, F. Gaudreau), 44. F. Gaudreau (M. Johansson, Petan) – 23. Lowry (Appleton, DeMelo), 45. Naměstnikov (Perfetti, Schmidt), 48. Toninato (Dillon, Pionk)

Minnesota Wild: M. Fleury (McIntyre) – Spurgeon (C), Goligoski, Faber, Middleton, Bogosian, Mermis – Boldy, Eriksson Ek (A), M. Johansson – Hartman, Rossi, Petan – Maroon, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Lucchini, Dewar, Duhaime.
    Trenér: John Hynes

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Iafallo, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Jonsson Fjällby, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Barton, Gawryletz

Diváci: 19 129