USA – Slovensko 10:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 4:5 (1:2 po s.n.) | Česko – Švýcarsko cz 4:2 (kon.)
Kanada – Německo 6:3 (kon.)
Kanada
6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Německo
Neděle 31.12.2023, 19:30 • Scandinavium, Göteborg (SWE) • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Kanadští hokejisté nevstoupili do zápasu s Německem šťastně, za brutální faul byl hned v 11. vteřině poslán pod sprchy Geekie a soupeř pětiminutovou přesilovku využil. Kanada sice do přestávky za jasné převahy otočila, ale v dalším průběhu Němci potrestali další dva fauly a za stavu 3:3 drželi potřebný výsledek k postupu do čtvrtfinále. Minutu po vyrovnání však naopak v oslabení inkasovali a javorové listy ještě zvýraznily vydřené vítězství. Paradoxně nejvíce gólů dali vítězové v poslední třetině, v níž jako v jediné Němce nepřestříleli.
    Kanada obsadila ve vyrovnané skupině druhé místo, Německo čeká jen souboj o udržení s Norskem. (22:05:22)

Střely na bránu 35:20 (13:3, 12:5, 10:12)
    Vyloučení 5:4, navíc Geekie (CAN) osobní trest.
    Využití 2:3

59:28
    Kotouč přeskočil na střídačku našeho čtvrtfinálového soupeře, to už mohu napsat bez obav z omylu.

59:03
    Rousseau zneškodnil rozklekem Lutzovu nepříjemnou střelu od pravého hrazení.

58:34
    Lutz krásně napříč pásmem nabil Kechterovi, proti kterému skvěle zasáhl u protější tyčky přesouvající se Rousseau.

58:09
    Minten ze středního pásma netrefuje prázdnou bránu.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 7327 diváků.

57:42
    Němci vybojovali útočné pásmo a znovu hrají bez brankáře, to už je vyloženě zoufalý krok.
    57:16 Easton COWAN - 6:3

57:16
    Kanada právě vstřelila branku!
    Javorové listy získaly kotouč, EASTON COWAN od modré čáry trefil sice jen tyčku prázdné brány, ale Allard mu kotouč nezištně vrátil a dorážkou zblízka už nemohl minout. Asistence: Owen Allard.

56:59
    Trenér Abstreiter se odhodlal k odvážnému kroku a více než tři minuty před koncem odvolává brankáře, Německo potřebuje k postupu do čtvrtfinále vstřelit dva góly.
    56:02 Macklin CELEBRINI - 5:3

56:02
    Bonk zblokoval německou střelu od modré a Yager okamžitě odraženým kotoučem vyslal do brejku Celebriniho. Proti tomu se rozjel Bittner až skoro do rohu kluziště, odkud MACKLIN CELEBRINI trefuje po velkorysé kličce z těžkého úhlu prázdnou bránu. Asistence: Brayden Yager a Oliver Bonk.

55:28
    Kechter pronikal po mantinelu, ale kotouč po pádu neudržel na holi.

53:25
    Rousseauovi vypadla Sinnova střela z lapačky, naštěstí pro něj Lutz při dorážce promáchl.

53:04
    Bittner chytá Mateychukovu střelu od modré čáry a podržel kotouč v lapačce.

52:54
    Obě mužstva jsou opět kompletní.

52:21
    Po příhře zpoza brány pálí Denton Mateychuk tvrdě, ale nepřesně.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 7. Celebrini (T. Nelson, Bonk), 15. Yager (Minten, Danielson), 42. Beck (Rehkopf), 49. Dumais (Poitras, Rehkopf), 57. Celebrini (Yager, Bonk), 58. Cowan (Allard) – 3. Lutz (Sinn), 22. Kechter (J. Weber, Lutz), 48. Sumpf (Rollinger, J. Weber)

Kanada: Rousseau (St-Hilaire) – Mateychuk, Lamoureux, Furlong, Warren, Donovan, Bonk, T. Nelson – Minten, Celebrini, Dumais – Geekie, Poitras, Rehkopf – Allard, Yager, Wood – Cowan, Beck, Savoie – Danielson.
    Trenér: Letang

Německo: Bittner (Pertuch) – Hübner, Schindler, Panocha, J. Weber, Sinn, Reich, Mayer – Lutz, Kechter, Elias – Bicker, Hauf, Hördler – Brandl, Sumpf, Rollinger – Assavolyuk, Schreiner, Nieleck.
    Trenér: Abstreiter

Rozhodčí: Kova (FIN), Žák (CZE) – Gustafson (USA), Thomann (FIN)