NHL
Detroit – Boston 3:5 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:7 (kon.) | Calgary – Philadelphia 4:3 (kon.)
Colorado – San Jose 3:1 (kon.) | Dallas – Chicago 8:1 (kon.) | Seattle – Vegas 3:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
New York Islanders
Pondělí 01.01.2024, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Pittsburgh dnes zaslouženě porazil hokejisty Islanders 3:1. Domácí hlavně ve druhé třetině byli jasně lepší a Ostrované dlouho hledali protihru. Dva góly dnes zaznamenal Lars Eller, avšak hlavním hrdinou byl Alex Nedeljkovic, který vytáhl několik výborných zákroků.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (02:56:04)

Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Bo Horvat – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
    59:17 Lars ELLER - 3:1

59:17
    6/6
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Islanders nedostali puk pryč z obranného pásma a nakonec inkasovali. Bekhendem posunul kotouč do prázdné branky LARS ELLER. 3:1. Bez asistence.
    Eller L., O'Connor D., Pettersson M., Nedeljkovic A., Letang K., Guentzel J.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

58:41
    Ilja Sorokin míří na střídačku, tudíž hosté to zkouší v šesti.

58:20
    Ležící hokejka na ledě uchránila domácí před icingem. Pokračuje se tedy ve hře.

57:38
    Caseyho Cizikase trefil kotouč do obličeje. Nepříjemný moment. Ale útočník hostů bude v pořádku.

57:16
    V útočném pásmu hrají domácí, kteří by rádi pošetřili několik sekund.

56:41
    Anders Lee vyslal pohotovou střelu, která ale moc důrazná nebyla. Domácí gólman větší starosti neměl.

56:06
    Horvatova sražená přihrávka se odrazila od Barzala směrem na bránu. Alex Nedeljkovic zareagoval a vyrovnání nedopustil.

55:46
    Kyle Palmieri se nedostal do útočného pásma. Záhy dopředu vyrazil Jake Guentzel, jenž místo u přední tyče nenašel.

55:06
    Po poslední komerční pauze už pokračujeme ve hře. Islanders to zkusili nahozením.

54:35
    Uvidíme, jak Newyorčané zareagují na tuto vzpruhu, která přišla z ničeho nic.
    53:51 Samuel BOLDUC - 2:1

53:51
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté poprvé skórovali! Vinnie Hinostroza před svou bránou napálil puk pouze do brusle spoluhráče, od které se černá guma odrazila na levý kruh, kde stál SAMUEL BOLDUC. Obránce Islanders to trefil výborně. 2:1. Bez asistence.
    Bolduc S., Barzal M., Horvat B., Mayfield S., Lee A., Sorokin I.
    Ruhwedel C., Ludvig J., Hinostroza V., Eller L., Nedeljkovic A., Carter J.

53:14
    Noel Acciari podržel puk u mantinelu, což jeho celku samozřejmě v těchto minutách vyhovuje.

52:40
    Pittsburgh stále poměrně vysoko napadá. I sedm minut před koncem drží dvoubrankové vedení.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Eller (Harkins, Puustinen), 23. Acciari (D. O'Connor), 60. Eller – 54. Bolduc

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel, Ludvig – Rakell, Crosby (C), Guentzel – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puustinen, Eller, Harkins – Carter, Acciari, Hinostroza.
    Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Fasching – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Syvret, Rank – Shewchyk, Murray

Diváci: 18 216