NHL
Detroit – Boston 3:5 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:7 (kon.) | Calgary – Philadelphia 4:3 (kon.)
Colorado – San Jose 3:1 (kon.) | Dallas – Chicago 8:1 (kon.) | Seattle – Vegas 3:0 (kon.)

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 6:39
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:42

1. Calvin de Haan (TBL) 1+0
    2. Nikita Kučerov (TBL) 1+1
    3. Jonas Johansson (TBL) 27 zákroků (04:00:48)
    Montrealu nepomohl ani jeden z nejpodivnějších gólů v hokejových dějinách

Máme za sebou toto šílené utkání, které nakonec dopadlo lépe pro domácí tým, který tak do tabulky bere velice důležité body. Nakonec to bylo docela velké drama po vyrovnané druhé třetině, ale v posledním dějství dokázal o konečném rozhodnout Nikita Kučerov, který i teď potvrdil roli lídra týmu. To je z mé strany vše a přeji Vám vše nejen hezký zbytek dne, ale i bezproblémový rok 2024.

59:46
    Ale kanadskému celku se nedaří dostat se do útoku.

59:36
    Opět bez brankáře Montrealu!

59:10
    Stamkos drží puk v útočné třetině a nechává tak Montembeaulta v brance.

58:40
    Nick Perbix zastihl přihrávku a mířil s pukem do prázdné branky, ale jeden z jeho spoluhráčů byl stále v útočné třetině. Ofsajd.

58:32
    Caufield to zkusil, ale střelu mu zastavil jeden z jeho spoluhráčů.

58:09
    Montreal je opět bez brankáře!
    57:55 Nick SUZUKI - 4:3

57:55
    6/6
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal ještě dýchá a žije! NICK SUZUKI využil dorážky, které se mu dostala po dobrém odrazu od Johanssonových betonů.
    Matheson M., Suzuki N., Slafkovský J., Caufield C., Barron J., Monahan S.
    Johansson J., Raddysh D., de Haan C., Cirelli A., Kučerov N., Stamkos S.

57:26
    Kučerov se zmocnil puku ve středním pásmu, tak aby přešel přes trojici hráčů. Nakonec mu to ale nevyšlo a Montreal hraje bez brankáře!

57:10
    Montreal rozjíždí útok od brankáře, už jim opravdu moc času nezbývá.

55:50
    Hra je opravdu rychlá a Montrealu už moc času nezbývá. Nick Suzuki se rozjel do útoku, ale jeho pokus z takřka mrtvého úhlu skončil pouze na betonech Johanssona.
    54:54 Nikita KUČEROV - 4:2

54:54
    6/6
    Tampa právě vstřelila branku!
    Skvělá práce ruského snipera NIKITY KUČEROVA, kdy si dokázal vytvořit skvělé místo ke střelbě, tak aby už počtvrté vymetl všechny pavučiny v brance Montrealu. Asistence: Victor Hedman a Anthony Cirelli.
    Johansson J., Perbix N., Cirelli A., Hedman V., Kučerov N., Stamkos S.
    Gallagher B., Anderson Jos., Guhle K., Montembeault S., Savard D., Evans J.

54:49
    Montrealu se podařilo udržet v útočné třetině, ale nebylo to na dlouho. Hned na druhé straně se Point dostal ke střele, která ale skončila za brankou.

54:26
    Hedman měl opravdu velkou šanci, kdy si dokázal nadjet do palebné pozice. Rozhodl se přihrát ale na Hagela, který ale Samuela Montembeaulta překonat nedokázal. Kanadský brankář se opravdu vyznamenal!

Šimon Kuběna

Branky a nahrávky: 35. Point (Paul, Hagel), 38. Watson (Hedman, Perbix), 48. de Haan (Kučerov, Stamkos), 55. Kučerov (Hedman, Cirelli) – 24. Caufield, 32. Kovacevic (Montembeault), 58. Suzuki (Slafkovský, Matheson)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Vasilevskij) – Perbix, Hedman (A), Černák, H. Fleury, D. Raddysh, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Stamkos (C), Cirelli, Paul – Motte, Eyssimont, Barré-Boulet – Watson, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Harris, Struble, Kovacevic – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson, J. Evans, Monahan – Gallagher (A), Stephens, Armia – Ylönen, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Murray, Tobias

Diváci: 19 092