NHL
Detroit – Boston 3:5 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:7 (kon.) | Calgary – Philadelphia 4:3 (kon.)
Colorado – San Jose 3:1 (kon.) | Dallas – Chicago 8:1 (kon.) | Seattle – Vegas 3:0 (kon.)
Colorado Avalanche
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
San Jose Sharks
Pondělí 01.01.2024, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Utkání je u konce a domácí celek jej ukočíroval k výhře a dvěma bodům. I ve třetí části jsme viděli převahu Colorada, jenže hosty držel zejména skvělý Kähkönen a dlouho to vypadalo, že by San Jose mohlo dostat zápas do prodloužení. Jenže v 57. minutě při signalizovaném vyloučení střílel z úhlu Valerij Ničuškin a trefil se naprosto přesně. V úplném závěru pak ještě v oslabení trefil prázdnou branku Josh Manson a Colorado tak vyhrálo 3:1. To je po této výhře na prvním místě Centrální divize se 49 body, San Jose je v Pacifické divizi poslední s 21 body.

Colorado se v dalším duelu představí ve středu od 3:00 na svém ledě proti NY Islanders, San Jose bude hrát ve stejný den od 4:30 doma proti Detroitu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:13:02)

59:30
    Utkání se už jen dohrává, domácí drží puk na svých holích.

58:53
    Desetiminutový trest za nesportovní chování vyfasoval hostující Tomáš Hertl, zřejmě si neodpustil nějakou poznámku směrem k sudím.
    58:53 Josh MANSON - 3:1

58:53
    5/6
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A už je asi rozhodnuto. Johansen vyhrál buly v obranném pásmu, puku se chopil JOSH MANSON a trefil se přes celé kluziště – 3:1. Asistence: Devon Toews, Ryan Johansen.
    Manson J., Johansen R., Toews D., Ničuškin V., Georgijev A.
    Zetterlund F., Hertl T., Granlund M., Hoffman M., Eklund W., Barabanov A.

58:48
    Hosté už byli pár okamžiků v plném počtu, přesto se pískalo zakázané uvolnění Colorada, nepřesný střelecký pokus totiž přišel ještě při hře čtyř proti čtyřem.

58:35
    Granlund minul z levé strany, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.

58:01
    Ničuškin se pokoušel trefit prázdnou branku, o kousek ji ale minul. Takže je tu zakázané uvolnění.

57:48
    Vhazuje se v pásmu Colorada a hosté odvolali gólmana. Je tu power-play!

57:40
    Domácí drží puk na svých holích, nyní nemají kam pospíchat.

56:58
    Už je ale po přesilovce, neboť faulu se dopustil Cale Makar a výsledkem byly dvě minuty za podrážení.

56:44
    Navíc je tu další vyloučení na straně San Jose, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Anthony Duclair.
    56:31 Valerij NIČUŠKIN - 2:1

56:31
    6/6
    To se ale možná nepovede, neboť domácí udeřili v ponechané výhodě. Po vytrvalém tlaku předvedlo Colorado rychlou výměnu puku, finální příhra došla na hůl VALERIJE NIČUŠKINA a ten z úhlu zametl puk za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Jack Johnson, Nathan MacKinnon.
    Ničuškin V., Johnson J., MacKinnon N., Johansen R., Wood M., Girard S.
    Thrun H., Kunin L., Studnicka J., Kähkönen K., Ochoťuk N., Barabanov A.

55:58
    Johansen neudržel puk na holi, hosté posunuli alespoň na chvíli hru do středního pásma.

54:50
    Vypadá to, že hosté to chtějí ubránit alespoň k zisku bodu a poté se pokusí rozhodnout v prodloužení, či nájezdech.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Rantanen (MacKinnon, Ničuškin), 57. Ničuškin (J. Johnson, MacKinnon), 59. Manson (Toews, R. Johansen) – 37. Hertl (Granlund, Addison)

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, J. Johnson, Girard – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – Ničuškin, R. Johansen, Wood – L. O'Connor, Meyers, Cogliano – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Emberson, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, Ochoťuk – Zadina, Hertl (A), Eklund – Zetterlund, Granlund, Hoffman – Kunin, Studnicka, Duclair – Barabanov, Carpenter, Bailey.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Dunning, Brenk – Fournier, Cormier

Diváci: 18 140