Slovensko – Finsko 3:4 (po pr.) | Kanada – Česko cz 2:3 (kon.) | USA – Lotyšsko 7:2 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 3:2 (po pr.)
Švédsko
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Švýcarsko
Úterý 02.01.2024, 19:30 • Scandinavium, Göteborg (SWE) • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

Švédsko narazí v semifinále na Čechy, druhou dvojici vytvoří Finsko a USA. Z dnešního dlouhého a pro české fanoušky tak příjemného hokejového programu je to vše. Děkuji za pozornost, hezký večer! (22:19:17)

Švýcarský trenér Jenni ještě reklamoval postavení útočícího hráče v brankovišti, ale vyřazení již neodvrátil. Jeho svěřenci podali po nevýrazných výkonech ve skupině rozhodně nejlepší výkon na turnaji, stáhli proti domácím Švédům dvoubrankový náskok, ale zbytečné vyloučení jejich do té doby nejlepšího hráče DIonicia rozhodlo, v přesilovce 4 na 3 poslal do bojů o medaile Tři korunky obránce Sandin-Pellikka.

Střely na bránu 33:18 (10:4, 10:7, 12:6 – 1:1)
    Vyloučení 1:5
    Využití 2:0

65:22 Axel SANDIN-PELLIKKA - 3:2

65:22
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovkovou trefou zápěstím k tyči posílá domácího favorita po velkém trápení do semifinále AXEL SANDIN-PELLIKKA. Asistence: Jonathan Lekkerimäki a Noah Östlund.

64:28
    Vyloučení v týmu Švýcarska:
    Rodwin Dionicio – 2 min., hákování.

63:13
    Hugo Hävelid roztáhl betony na čáře a zneškodnil pěkný Weberův nájezd.

63:00
    Dioniciovi vložil hůl do střely Bystedt a tečoval ji vysoko do ochranné sítě.

61:39
    Velká příležitost Švédů. Öhgren nabil do ideální pozice Edstromovi, kterému však střela po ledě nesedla a končí vedle brány.

60:46
    Taibel šel zbytečně do kličky na útočné modré, takže mu spoluhráči přejeli do ofsajdu.

60:10

60:01

Závěrečné čtvrtfinále dnešního programu jde v Göteborgu překvapivě do prodloužení, přestože favorizované Švédsko vedlo po první třetině o dvě branky. Hosté nemají co ztratit a mohou se pokusit o senzaci v prodloužení, které se hraje 10 minut na náhlou smrt.

Střely na bránu 32:17 (10:4, 10:7, 12:6)
    Vyloučení 1:4
    Využití 1:0

60:00

59:28
    Oddechový čas pro mužstvo Švédska.

59:28
    Wahlbergovu bekhendovou střelu po ledě Švédové nedorazili, ačkoliv na brankovišti číhali ve dvojici.

58:46
    Švýcarský brankář si poradil s dalším pokusem téhož hráče ze stejného místa a kryje i Wahlbergovu dorážku zblízka.

58:35
    Domácí rozestavěli přesilovkový zámek a snaží se rozvrátit švýcarský šik sérií rychlých přihrávek. Lekkerimäkiho střelu z levého kruhu ovšem Beglieri kryje efektním semaforem.

58:10
    Vyloučení v mužstvu Švýcarska:
    Nick Meile – 2 min., sekání.
    Naprosto zbytečný faul po odpískání může červenočerné vyjít hodně draho.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Stenberg (M. Hävelid, E. Pettersson), 18. Lekkerimäki (Öhgren, Wahlberg), 66. Sandin-Pellikka (Lekkerimäki, Östlund) – 38. Hornecker (Reber), 50. Meile (G. Weber, Christe)

Švédsko: H. Hävelid (Thelin) – E. Pettersson, M. Hävelid, Lindstein, Willander, Salomonsson, Sandin-Pellikka, Johansson – Wahlberg, Östlund, Lekkerimäki – Öhgren (C), Bystedt, O. Pettersson – Stenberg, Edstrom, Unger Sörum – Born, F. Wagner, Forsfjäll – Rudslätt.
    Trenér: Magnus Hävelid

Švýcarsko: Beglieri (Huet) – Muggli, Bünzli, Terraneo, Dionicio, Meile, Christe, Ustinkov – Müller, Taibel (C), Schild – Rod, Gredig, G. Weber – Reber, E. Meier, Hornecker – Braillard, S. Meier, Jenni.
    Trenér: Marcel Jenni

Rozhodčí: Brander (FIN), Kohlmüller (GER) – Gustafson (USA), Rampír (CZE)

Diváci: 11 512