Slavia – Č. Budějovice 11:3 (kon.)
HC Slavia Praha
11:3 (3:1, 3:0, 5:2)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 04.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Já vám děkuji za počtenou a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:11:07)

Slávističtí dorostenci v prvním utkání roku 2024 deklasovali Motor 11:3. Náskok si vytvořili už v první třetině a postupně ho navyšovali. Nejvíce gólů – šest – padlo v divoké třetí třetině, sešívaní nakonec vstřelili i desátou branku. Hattrick zkompletoval Filip Tittl, dva zásahy si ve třetí periodě připsal Matouš Jan Kucharčík. České Budějovice dvěma brankami snížily, s osudem zápasu už ale nic udělat nemohly.

59:58
    59:27 Max PŠENIČKA - 11:3

59:27
    6/4
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté nakonec dvojnásobnou početní výhodu využívají. Dělovkou pod horní tyč přidává už jedenáctý gól obránce MAX PŠENIČKA. Asistence: Filip Tittl a Artur Matějovský.
    Pšenička M., Poletín F., Tittl F., Matějovský A., Skyba D., Huk D.
    Jelínek V., Koníř D., Novotný J., Jaroš J.

59:17
    Slávisté doráží na brankovišti, Jelínek kryje.

58:11
    Jelínek na střelu Šámala viděl a zastavil ji.

57:57
    Slavia může až dvě minuty hrát přesilovku 5 na 3!

57:57
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Václav Nedorost – 2 min., nedovolené bránění.

57:39
    Po dorážkách kolem brankoviště dorážel sám před prázdnou klecí Marek, gólu ale na poslední chvíli skokem zabránil budějovický obránce.

57:15
    Střela Huka končí po teči v ochranné síti, vhazovat se bude před Jelínkem.

56:29
    Slávisté hrají v pěti a čeká je více než tříminutová přesilovka 5 na 4.

55:54
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Petr Labuzík – 2 min., hrubost.

Marek Trefil – 2 min., napadení + 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

55:54
    Střelu slávistů Novák kryl, pak se v rohu strhla rvačka, rozhodčí budou vylučovat.

54:28
    Viktor Šámal – 2 min., sevření puku rukou.

54:01

52:01
    Tobby Hřebejk – 2 min., hákování.
    51:30 Vojtěch ŠVANCAR - 10:3

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 3. Hörnig (Labuzík, Tittl), 8. Matějovský (Huk), 12. Tittl (Hörnig, Pšenička), 23. Tittl (Huk, Pšenička), 26. Huk (Tittl, Labuzík), 28. Šámal (Kucharčík), 42. Kucharčík (Šámal), 44. Kucharčík (Šámal, Švancar), 48. Tittl (Pšenička, Huk), 52. Švancar (Šámal, Lorenz), 60. Pšenička (Tittl, Matějovský) – 10. Trefil (Hanzák, Al. Benák), 45. Hečko (Nedorost, N. Mařík), 49. Nedorost (Koníř, Hečko)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Vrzal, Skyba, D. Marek – Tittl, Huk, Matějovský (C) – Šámal, Kucharčík, Švancar – Hörnig, Tichý, J. Holejšovský.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (31. Jelínek) – M. Schmied, Nedorost, Benák, J. Jaroš, Muška, D. Matějka – Hečko (A), N. Mařík (A), Koníř – Hanzák (C), J. Novotný, Trefil – Čečetka, T. Přibyl, Hřebejk.
    Trenér: Radim Skuhrovec

Rozhodčí: Folk – Černohlávek, Boček