Vítkovice – Skellefteå cz 2:4 (kon.) | Ženeva – Rauma 2:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Skellefteå AIK
Úterý 09.01.2024, 18:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Semifinále

Ve třetí části navýšili hosté své vedení díky Sikurovi a i přes zvýšenou snahu domácích, hlavně ve druhé půlce třetiny, svůj dvoubrankový náskok udrželi. Vítkovice poprvé v Lize mistrů zažívají porážku na svém ledě a hosté si z Ostravy odvážejí slibný dvoubrankový náskok. Odveta je na programu příští středu a vítkovičtí budou muset napnou všechny své síly, aby mohli vyslyšet přání fanoušků, dostat se do finále této soutěže.
    Přeji vám příjemný večer a těším se brzy znovu na počtenou. (20:32:39)

59:58
    Dvakrát od kruhu vypálil Lakatoš, ale puk zastavuje zadní mantinel.

59:44
    Hosté jdou do tří, vyloučen je Lindström za hrubost.

59:44
    U branky bojoval Kalus i Lakatoš, ale sudí, který naskočil na branku kotouč neviděl, a tak je hra přerušena.

59:30
    Za podrážení je vyloučen hostující Sikura, domácí mají před sebou šanci.

58:37
    Skellefteå pá puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

58:03
    Vítkovičtí obětavě na obranné modré, puk rychle posílají před hostující klec.

56:58
    Domácí se snaží co nejvíce útočit, ale hosté vědí, že musejí vydržet už jen pár minut.

56:18
    Vítkovičtí se složitě dostávají k hostující kleci, Skellefteå se snaží udržet puk co nejdále od Söderströma.

55:22
    Skellefteå drží hru v útočném pásmu, i když se do šancí nedostává.

54:26
    Vítkovice se rychle přesunuly do pásma, hosté je ale k brance nepustili, jejich dlouhé nahrávky postrádaly rychlost, nakonec Mikuš zakončuje do náruče hostujícího gólmana, následuje komerční přestávka.

53:44
    Skellefteå se teď usadila v pásmu, z mezikruží to z pozice klečícího střelce zkusil Haara, ale Klimeš jeho pokus vyrazil do bezpečí.

52:21
    Vítkovičtí zpět u Söderströma, Barinka před brankou na vteřinu zaváhal a byl zpacifikován.

52:00
    Hosté v rychlém protiútoku, ale Klimeš na místě.

51:45
    Od kruhů vypálil Kovář, ale příliš nad.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 8. Lakatoš (Bukarts, Kalus), 10. Dej – 6. Lindström (Granberg, Lindholm M.), 12. Dzierkals, 26. Lindholm P. (Sikura, Hugg), 45. Sikura (Nilsson, Johnson)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, Kovář, Prčík, Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) (TS) – Dej (A), Krieger, Vondráček – Bukarts, Barinka, Fridrich – Půček, Claireaux, Peterek
    Trenér: Pavel Trnka

Skellefteå AIK: Söderström (Lindvall) – Forsfjäll, Pudas (C), Nilsson, Haara, Olsson, Granberg – Lindström (TS), Sandberg, M. Lindholm – Hugg (A), Lindberg, Heikkinen – Johnson, P. Lindholm (A), Sikura – Stenman, Robertsson, Forsfjäll – Johnson, Dzierkals
    Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: M. Tscherrig, A. Schrader – J. Svoboda, D. Hynek

Diváci: 5 455
    Úterý 16.01.2024
    Skellefteå - Vítkovice 1:2

Branky a nahrávky: 6. Salomonsson (Hugg) – 33. Barinka (Raskob), 42. Kalus (Claireaux)