Detroit – Ottawa 2:3 (po pr.) | Nashville – Los Angeles 2:4 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (po pr.)

3. Isac Lundeström (ANA) 1+0 (07:24:52)

San Jose dlouho vedlo, páté vítězství z posledních šesti zápasů ovšem nevybojovalo. Anaheimu se povedlo 61 sekund před koncem vyrovnat po trefě Troye Terryho a následně v prodloužení strhnout vítězství na svou stranu, když se z rychlého protiútoku prosadil Frank Vatrano.

64:07 Frank VATRANO - 3:2

64:07
    3/3
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Chyba přišla ze strany hostů, kteří se nechali obrat o puk, a Anaheim toho využívá! Domácí vyrazili do přečíslení, Terry po najetí do levého kruhu přenesl hru doprava na FRANKA VATRANA, jenž se trefil do levého horního růžku. Asistence: Troy Terry, Jackson LaCombe.
    Terry T., LaCombe J., Vatrano F.
    Duclair A., Eklund W., Muchamadullin Š.

63:45
    Tempo hry v prodloužení není v tuto chvíli tak strhující. spíš se jedná o čekání na nějakou chybu.

62:35
    McTavish z pravého kruhu nedokázal najít skulinu v postavení Kahkonena, jenž puk vyráží zpět do strany.

62:09
    MacDonaldova rána zpoza pravého kruhu trefila Gibsona do mřížky na masce. Rozhodčí raději přerušil hru.

61:15
    Eklund mohl využít výborné práce Duclaira, ale jeho prudký pas protečoval jen vedle levé tyče.

60:40
    Terry vypálil švihem zpoza kruhů, Kahkonena byl rychle na ledě a srazil puk mimo brankoviště.

60:01

60:00

59:59
    Gudas ještě stihl vystřelit zpoza pravého kruhu, Kahkonen jeho pokus vyráží!

59:21
    Silfverbergova střela od modré čáry doletěla do lapačky Kahkonena, jenž přerušuje hru.
    58:59 Troy TERRY - 2:2

58:59
    6/5
    Domácí vytvořili skrumáž před brankovištěm, puk se odrazil na levou stranu k TROYOVI TERRYMU, který využil odkryté klece soupeře. Měl ale také velké štěstí, protože trefil koleno Vlasica, od něhož se ovšem puk odrazil do sítě. Asistence: Leo Carlsson, Adam Henrique.
    Fowler C., Henrique A., Terry T., Zellweger O., Vatrano F., Carlsson L.
    Sturm N., Zetterlund F., Vlasic M., Eklund W., Rutta J.

58:33
    Gibson vyrazil na střídačku! Ve stejnou chvíli ale hosté dostali puk do středního pásma.

58:05
    Domácí se potřebují usadit v útočném pásmu, aby mohli odvolat brankáře. Prozatím se jim to ale nedaří.

57:12

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Lundeström (McTavish, Silfverberg), 59. Terry (Carlsson, Henrique), 65. Vatrano (Terry, LaCombe) – 7. Duclair (Muchamadullin, Hoffman), 38. M. Vlasic (Burroughs, Eklund)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), Vaakanainen, Ljubuškin, LaCombe, Gudas – Henrique (A), Carlsson, R. Strome – Lundeström, McTavish, Silfverberg (A) – Vatrano, Groulx, Terry – R. Johnston, Carrick, Leason.
    Trenér: Greg Cronin

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Rutta, Muchamadullin, M. Vlasic, Burroughs, Ochoťuk, Addison – Hoffman, Couture (C), Zetterlund – Barabanov, Eklund, Duclair – MacDonald, Sturm, Kunin – Zadina, Carpenter, Bailey.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Schlenker, Chmielewski – Gawryletz, Murchison

Diváci: 15654