NY Rangers – Colorado 2:1 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
New York Islanders
Úterý 06.02.2024, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Utkání je u konce a my sledovali drama až do závěrečné sirény. Ve třetí části to bylo o snaze Toronta dohnat jednobrankovou ztrátu, což se nakonec povedlo v 56. minutě po výborné teči Johna Tavarese a vše směřovalo k prodloužení. To však odmítl na konci 58. minuty hostující Pierre Engvall, když dokončil krátký tlak před Samsonovem a mezi jeho betony poslal puk do sítě. Závěrečná power-play Toronta ke gólu nevedla a duel tak skončil výsledkem 2:3. Toronto je po této porážce na čtvrtém místě Atlantické divize s 58 body, NY Islanders patří v Metropolitní divizi čtvrté místo s 54 body.

Toronto se v dalším utkání představí ve čtvrtek od 1:00 doma proti Dallasu, NY Islanders budou hrát v pátek od 2:00 na svém ledě proti celku Tampa Bay.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:09:28)

60:00
    tak nakonec ne, domácí John Tavares obdržel dvě minuty za hrubost a hostující Cal Clutterbuck zase dvě minuty za krosček.

60:00
    Po závěrečné siréně se nám ještě strhla krátká potyčka v pásmu NY Islanders, vypadá to, že sudí to nechají bez povšimnutí.

59:55
    Blízko srovnání byl Rielly, ten sklepával na bližší tyčku, Sorokin tam ale stačil strčit beton a zabránit tak gólu.

59:23
    Bertuzzi trefil Sorokinovy betony, Toronto finišuje s tlakem.

59:04
    Zleva přihrával Tavares mezi kruhy na Matthewse, jeho střela byla sražena.

58:56
    Závar před Sorokinem, nejnebezpečnější střelu vyslal Nylander, ale i tohle gólman NY Islanders pokryl.

58:40
    Přerušená hra, domácí si vybírají oddechový čas.

58:10
    Samsonov je na střídačce, je tu power-play Toronta.
    57:58 Pierre ENGVALL - 2:3

57:58
    5/5
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ledová sprcha pro Toronto! Domácí ztratili ve vlastním pásmu puk, následovaly hned dvě střely, které Samsonov ještě stihl pokrýt, jenže před brankovištěm se objevil PIERRE ENGVALL a bekhendem poslal puk mezi betony brankáře do sítě – 2:3. Asistence: Brock Nelson, Kyle Palmieri.
    Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Romanov A., Nelson B.
    Rielly M., Bertuzzi T., Brodie T., Nylander W., Tavares J.

57:12
    domácí Domi se dostával levou stranou do útočného pásma, potřeboval však lepší podporu. Takto skončil bez střeleckého vyjádření, nebo příhry na lépe postaveného spoluhráče.

56:24
    Domácí ale nesmí ve svém nadšení zapomínat na obranu, NY Islanders se snaží o rychlou odpověď a zkouší to na Samsonova ze všech pozic.
    55:12 John TAVARES - 2:2

55:12
    5/4
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a je srovnáno! Po vyhraném buly v pásmu předvedlo Toronto krátkou kombinaci, od modré čáry pak nahodil Rielly a JOHN TAVARES skvěle sklepl puk k ledu. Sorokin na tohle zareagovat nezvládl a máme tak stav 2:2. Asistence: Morgan Rielly, William Nylander.
    Tavares J., Rielly M., Nylander W., Marner M., Matthews A.
    Pulock R., Clutterbuck C., Romanov A., Nelson B.

54:41
    Po rychlé výměně puku střílel z mezikruží Tavares, trefil však jen brusle jednoho z bránících hráčů.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. Marner (Tavares, Matthews), 56. Tavares (Rielly, W. Nylander) – 11. Barzal (Reilly, Lee), 23. MacLean (Clutterbuck), 58. Engvall (Nelson, Palmieri)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Knies – W. Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Gregor, Domi, N. Robertson – Reaves, Holmberg, McMann.
    Trenér: Sheldon Keefe

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Blandina, Rank – Shewchyk, Baker

Diváci: 18 365