Švédsko – Švýcarsko 7:0 (kon.) | Česko – Finsko 2:3 (po pr.)
Česko
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Finsko
Čtvrtek 08.02.2024, 18:00 • RT Torax Arena, Ostrava - Poruba • Turnaj pěti (U17)

To už je ode mne vše, přeji všem čtenářům krásný zbytek čtvrtečního večera. (20:30:34)

Finská 17 poráží tu českou po vyrovnaném zápase 3:2 v prodloužení. Seveřané si tak do tabulky mohou napsat své první body, zatímco Češi se dnes musí spokojit s pouze jedním bodem.

Z Českého týmu musíme pochválit brankáře Ondřeje Štěbetáka. Nebýt jeho nadstandartních zákroků, Finové by brali všechny body. V útoku řádil především Dominik Pavlík. Tento hradecký forvard sice dnes dal jen jeden gól, nicméně z českých útočníků byl právě on tím nejnebezpečnějším pro finskou obranu. Finským hráčům navíc značně znepříjemňovala život česká ptačí obranná dvojice Holub – Pelikán, která dnes rozdávala Finům bodyčeky na počkání.

za Finsko lze vypíchnout vždy nebezpečného Jasua Mensonena, který sice gól nedal, ale nahrál na dva (včetně vítězného) a českému brankáři neustále přidělával práci. Hezky hrála i dvojice Kotajarvi – Katavisto, z níž mají oba jmenovaní jeden gól.

64:27
    Finsko právě vstřelilo branku!

Finsko díky smrtící raketě do horního růžku LASSEHO BOELIUSE vítězí v dnešním zápase a bere si bonusový bod.

64:09
    Rozhodčím se nelíbí Jokiho postavení v brankovišti, vykázali Finy z pásma.