Česko
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Švédsko
Čtvrtek 08.02.2024, 18:30Turnaj pěti (U20)

Zápas končí vítězstvím českého celku 3:1. Češi tak mají po výhrách nad Švýcarskem (po nájezdech) a Německém další body a po dni volna se v sobotu utkají se silným Finskem. Zápas se Švédskem byl hodně vyrovnaný a rozhodly ho malé detaily. Výborně zachytal brankář Kavan, pochvalu si ale zaslouží celý český tým. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (20:36:24)

59:48
    Tohle už Češi zvládnou. Puk je ve středním pásmu.

59:31
    Do konce třetí třetiny zbývá necelá půlminuta. Švédi teď mají velký tlak!

59:10
    Do protiútoku se dostali Češi, prázdnou branku ale netrefili.

58:44
    Švédsko to zkouší v šesti!

58:02
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Češi navíc drží puk v útočném pásmu.

57:14
    Slibný protiútok Česka končí střelou vedle branky. Puk získávají následně Švédové.

56:30
    Švédové evidentně přidali na tempu, Češi ale dokázali dostat puk do středního pásma a rychle střídají.

56:12
    Nahození od modré bez problémů kryje Kavan.

56:02
    Švédům teď bude čas utíkat ještě rychleji. Začaly už poslední čtyři minuty třetí třetiny.
    55:19 Jaromír PÉREZ - 3:1

55:19
    Česko právě vstřelilo branku!
    Důležitý gól dává Česku dvoubrankové vedení! JAROMÍR PÉREZ si dobře počkal v předbrankovém prostoru na přihrávku Holinky a propaluje gólmana! Kolem něj sice byli tři Švédi, úplně ale vypustili jeho hlídání. Asistence: Holinka a Maštalířský.

54:52
    Další závar před českou brankou. Kavan situaci ustál a přerušuje hru.

53:40
    Švédi zamkli soupeře před Kavanem, který musel řešit dvě střely.

53:03
    Hurtig je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

52:49
    Švédsko vyhazuje a prostřídává. Navíc se hraje v obranném pásmu Česka.

51:46
    Pro Česko je tu vítaná přesilovka. Hráči v bílých dresech kombinují v útočné třetině.

51:03
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Hurtig – 2 min., podrážení.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 30. Spěváček (Hradec, Felcman), 49. Maštalířský (Holinka), 56. Pérez (Holinka, Maštalířský) – 33. Hedqvist (Nilsson)

Česko: Kavan (Hambálek) – Vandas, Ehrenberger, Volas, Svoboda, Samson, Beran, Hamrla, Bialy – Adámek, Handl, Holinka, Kalužík, Fiala, Pérez, Maštalířský (K), Vehovský, Felcman, Hradec, Zmola, Spěváček
    Švédsko: Munther (Glifford) – Bürger, Hurtig, Landén (K), Hallquisth, Fransen, Wikman, Sundqvist – Sjödin, Svensson, Westlin, Nilsson, Vuollet, Pettersson, Träff, Lejon, Hedqvist, Zether, Stahlberg, Grandberg, Wersäll

Rozhodčí: Borga, Ruprecht – Fuchs, Francey