Boston – Seattle 1:4 (kon.) | Buffalo – Florida 0:4 (kon.) | New Jersey – Los Angeles 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 7:4 (kon.) | Ottawa – Anaheim 1:5 (kon.) | Tampa – Colorado 6:3 (kon.)
Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | St. Louis – Edmonton 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 2:9 (kon.)
Chicago – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Calgary – San Jose 3:6 (kon.) | Vancouver – Detroit 4:1 (kon.)
Calgary Flames
3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
San Jose Sharks
Pátek 16.02.2024, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou a mějte se fajn. Hezký den všem. (06:03:54)

3. Luke Kunin (SJS) 2+0

I poslední třetina nabídla čtyři branky. První dvě branky této třetiny dal Filip Zadina, který na ně potřeboval jen 36 sekund. Nejprve Zadina šikovně vložil hůl do střely Sturma, a pak po nahrávce Baileyho mířil Zadina z levého kruhu pod břevnem Wolfovy branky. V 56. minutě pak unikl Kunin poté, co Coleman u mantinelu přišel o puk a Kuninova střela kousek za pravým kruhem prošla nad ramenem Wolfa do sítě. Domácí pak už pouze snížili, když Tanevovu ránu od modré před brankou tečoval Kuzmenko. San Jose tak našlo v tomto zápase dva dvougólové střelce a bere velmi cenné vítězství. Naopak Calgary se bude muset rychle otřepat z porážky a hodně dobře potrénovat ztráty puku, protože těch mělo dnes hodně a i díky tomu několikrát inkasovalo.

Po konci zápasu se ještě na ledě strhla potyčka mezi hráči. Hráčům San Jose se totiž nelíbil nájezd do Zadiny, kterého jeden z domácích hráčů po konci zápasu zcela zbytečně poslal k ledu.

59:39
    Duehrova střela z pozice před brankou skončila zákrokem Blackwooda, jenž ránu vyrazil.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    U střídačky se strhla další rozmíška, ale rozhodčí ji včas roztrhli.

58:01
    Ofsajd San Jose. Buly ve středním pásmu.

57:25
    Kuzmenkovo forhendové zakončení vyrazil Blackwood.
    56:40 Andrej KUZMENKO - 3:6

56:40
    5/5
    Calgary právě vstřelilo branku! Calgary ale odpovídá rychlým snížením! Tanev dostal nahrávku na modrou čáru a vypálil. Před brankou vložil do jeho střely hůl ANDREJ KUZMENKO a Blackwood byl bez šance zasáhnout. Asistence: Chris Tanev a Jonathan Huberdeau.
    Kuzmenko A., Tanev C., Huberdeau J., Šarangovič J., Hanifin N.
    Emberson T., Zadina F., Carpenter R., Vlasic M., Bailey J.
    55:30 Luke KUNIN - 2:6

55:30
    5/5
    San Jose právě vstřelilo branku! Je tu další gól hostů! Znovu za to mohla ztráta puku domácích, tentokrát to byl Coleman u mantinelu. K puku se díky tomu dostal LUKE KUNIN, který vystřelil kousek za pravým kruhem a jeho střela proletěla nad ramenem Wolfa do sítě. Bez asistence.
    Kunin L., Ferraro M., Eklund W., Rutta J., Barabanov A.
    Andersson R., Backlund M., Coleman B., Weegar M., Mangiapane A.

54:54
    Kadri dostal nabito na modrou čáru, ale při střele zlomil hůl.

54:26
    Icing San Jose. Hra se stěhuje před Blackwooda, kde se bude vhazovat.

53:50
    Wolf pomohl svým spoluhráčům za brankou s rozehrávkou.

52:57
    Calgary ostřeluje hostujícího brankáře. Blackwood nyní musel řešit ránu jednoho z domácích hráčů z pravé strany, ale poradil si a vyrazil střelu.

Mateo

Branky a nahrávky: 5. Kadri (Pospíšil), 40. Backlund (C. Tanev, Hanifin), 57. Kuzmenko (C. Tanev, Huberdeau) – 25. Granlund (Zadina), 28. Bailey (Zadina), 33. Kunin (Eklund, Burroughs), 45. Zadina (Sturm, Bailey), 46. Zadina (Bailey, M. Vlasic), 56. Kunin

Calgary Flames: Wolf (Markström) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Weegar, Pachal, Kylington – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Duehr, Rooney, Schwindt.
    Trenér: Ryan Huska

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Rutta, Ferraro (A), Emberson, M. Vlasic, Addison, Burroughs – Duclair, Granlund, Zetterlund – Kunin, Eklund, Barabanov – MacDonald, Sturm, Hoffman – Zadina, Carpenter, Bailey.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: McIsaac, Pochmara – Alphonso, Gawryletz