Mladá Boleslav – Vítkovice 9:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:5 (3:2 po s.n.) | Přerov – Plzeň 4:3 (kon.)
Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Poruba – Olomouc 2:1 (kon.) | Liberec – Zlín 6:1 (kon.)
HC Litvínov – Tábor 5:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 8:0 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 16.02.2024, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Kladno dokázalo z pozice papírového outsidera porazit Jihlavu i ve druhém letošním vzájemném střetnutí. Dukla v utkání dvakrát vedla, domácí ale vždy rychle odpověděli, a díky brankám Berana z 37. a 40. minuty se v závěru druhé třetiny dokonce odpoutali do dvougólového náskoku. Hosté ve třetí tercii marně hledali recept na dobře chytajícího Hájka. Rytířům se pak v samotném závěru povedlo při soupeřově hře bez brankáře přidat ještě pátý zásah. (18:09:22)

59:07 Jan VALUŠ - 5:2

59:07
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hotovo! JAN VALUŠ trefuje přesnou střelou z modré lajny opuštěné jihlavské zařízení. Kladno porazí Jihlavu i podruhé v sezoně. Asistence: Karel Müller.
    Valuš J., Müller K., Klempíř A., Rambousek M., Hausner E.
    Tomica V., Slavíček M., Kytka D., Hanzák J., Katolický Š.

58:37
    Nařízeno vhazování po pravé ruce Jakuba Hájka. Rytíři vyhodili touš přes všechny čáry.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za současného stavu je velmi pravděpodobné, že i celého střetnutí.

57:50
    Kladno kombinuje s pukem v pásmu soupeře. Z levé strany to poměrně z úhlu zkoušel střelou na bližší tyč Richard Háž. Ondřej Štěbeták, jenž se vrátil v oslabení zpátky do branky, jeho pokus vyrazil.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Ondřej Chvátal – 2 min., krosček.

57:18
    Jakub Hájek udržel ve výstroji Zmrhalovo nahození od modré čáry. Následně vznikla před brankou nepříjemná skrumáž, po níž se bude vylučovat.

57:04
    Richard Háž střílel z levé strany po zemi. Kotouč zachytil před brankou jeden z hostů. Mohlo být skutečně rozhodnuto.

56:41
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Kladna.

56:28
    Už teď! Jihlava si vyžádala oddechový čas a Ondřej Štěbeták po něm zůstává na střídačce.

56:16
    Martin Kouba střílel z pravého kruhu pro vhazování jen do poblíž stojícího protihráče. Uvidíme, kdy se hosté odhodlají ke hře bez brankáře.

55:42
    Šimon Katolický si dojel pro puk do levého kruhu pro vhazování. Rovněž jeho střela zápěstím skončila jen ve výstroji pozorného Hájka.

55:00
    Jakub Hanzák střílel z pravé strany po zemi. Jeho rána rozezvučela pouze Hájkovy betony. Chvíli poté vyhodili domácí na zakázané uvolnění. Čas teď hraje v jejich prospěch.

53:18
    Mohlo být defacto rozhodnuto! Odražený puk se dostal mezi kruhy a Dominik Pytlík otřel střelu zápěstím z jízdy o levou tyčku.

52:30
    Jonáš Tramba napřáhl ke střele od modré čáry. Puk byl tečován a přibrzděn, Jakub Hájek si připsal úspěšný zákrok. Kladno je zase o něco blíže vítězství.

51:46
    Zakázané uvolnění středočeského celku.

51:03
    Dominik Pytlík se prodral s pukem před branku. Stáhl si ho na bekhend, jeho blafák ale zpacifikoval Ondřej Štěbeták. Až nyní se přerušuje.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 30. Rambousek (Müller, Pytlík), 32. Borkovec (Valuš), 37. D. Beran I (Kulich, Pytlík), 40. D. Beran I (Kulich, Pytlík), 60. Valuš (Müller) – 28. Chvátal (Zmrhal), 31. Š. Adamec (Chvátal)

Rytíři Kladno: J. Hájek (Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I (A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Bican) – Tramba, Tomica, Slavíček, Podroužek (A), Zmrhal, Holas, Verbeščuk – Chvátal (C), Š. Adamec, Kytka – Hanzák, Lukáš, Trefil – Hospodka, Katolický, Kouba – Volodin.
    Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Battěk – Karda, Stacho