Calgary – Detroit 0:5 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 2:5 (kon.)
Tampa – Florida 2:9 (kon.) | Montreal – Washington 3:4 (kon.) | Toronto – Anaheim 9:2 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | San Jose – Columbus 3:4 (kon.)
Vegas – Carolina 1:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:6 (po pr.)
San Jose Sharks
3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 18.02.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je u konce a po gólu z naprostého závěru se z výhry radují hosté. Ve třetí třetině jsme sledovali velice živý hokej, na obou stranách museli být gólmani ve střehu a bylo pár okamžiků, kdy měli namále. Přesto až do poslední minuty zůstali nepřekonáni a vše směřovalo do prodloužení. Jenže poté domácí propadli v obraně, do té pronikl Boone Jenner a bekhendem procedil přes Kähkönena puk do sítě. Zápas tak skončil výsledkem 3:4 a San Jose je po této nepříjemné prohře poslední v Pacifické divizi s 35 body, zatímco Columbus je poslední v Metropolitní divizi se 44 body.

San Jose se v dalším utkání představí v pondělí na svém ledě od 22:00 proti Vegas, Columbus bude hrát až ve středu od 4:30 v Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:39:45)

59:47
    Kähkönen zůstal na střídačce, na power-play už ale nezbývá moc času.

59:47
    Domácí tým si bere oddechový čas.
    59:47 Boone JENNER - 3:4

59:47
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ledová sprcha pro domácí tým! San Jose propadlo v obraně, mezi Barabanova a Ruttu si najel BOONE JENNER a i když se mu český obránce snažil vypíchnout puk, tak bekhendové zakončení propadlo Kähkönenovi mezi betony a skončilo za brankovou čárou – 3:4. Asistence: Johnny Gaudreau, Ivan Provorov.
    Jenner B., Gaudreau J., Provorov I., Severson D., Roslovic J.
    Kunin L., Vlasic M., Eklund W., Rutta J., Barabanov A.

59:08
    Marčenko se snažil projet levou stranou, u mantinelu ale neměl prostor a přišel o puk.

58:31
    Branku San Jose minul od pravého kruhu Voronkov.

57:40
    Byla tu ale šance Columbusu, dobrou pozici na levé straně nevyužil Provorov.

57:26
    Tlak domácích vrcholí, před Merzļikinsem je hodně žhavo.

56:54
    Barabanov předvedl dobrý důraz, povedlo se mu dojet takřka ztracený puk, na zakončení mu už ale nezbyly síly.

56:03
    Merzļikins měl potíže s tvrdou ranou od modré čáry, nakonec ale puk vytěsnil do rohu kluzišté.

Na druhé straně vystřelil z levého kruhu Gaudreau, Kähkönen našel puk mezi svými chránići.

55:15
    San Jose začíná stupňovat svůj tlak, Merzļikins čelí zvýšenému počtu střel.

54:20
    Hosté jsou už v plném počtu, Sillinger se na led vrátil přesné v okamžiků, kdy zakončoval z pravého křídla Jan Rutta.

53:59
    Labanc těsné minul, domácí jsou v této přesilovce hodně aktivní.

53:11
    Dlouhá kombinace domácích skončila u Granlunda, jeho sražená střela skončila vysoko nad brankou Columbusu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Duclair, 28. Duclair (Zetterlund, Addison), 36. Zetterlund (Addison, Granlund) – 16. Werenski (J. Gaudreau, Roslovic), 17. Marčenko (Činachov, Gudbranson), 28. Voronkov (Činachov, Gudbranson), 60. Jenner (J. Gaudreau, Provorov)

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Rutta, Ferraro (A), Emberson, M. Vlasic, Addison, Ochoťuk – Duclair, Granlund (A), Zetterlund – Kunin (A), Eklund, Barabanov – Labanc, Sturm, Zadina – Bailey, Carpenter, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson, Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Bemström, Sillinger, K. Johnson – Danforth, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Kozari, Schrader – Fournier, Murray

Diváci: 17 435